settings_phone
Zadzwoń do nas
+48 533 760 300

Siatka na krety - montaż krok po kroku.
To bardzo frustrujące, kiedy harmonie naszej działki zaczynają zakłócać wyrastające z ziemi kretowiska. Niechciani goście w postaci kretów i innych gryzoni, potrafią zostawić po swoich odwiedzinach wiele śladów, które nie wyglądają zbyt estetycznie na naszym trawniku. Jeśli spotkała cię taka sytuacja, to bezapelacyjnie przyda Ci się siatka na kreta . Tak naprawdę jest to najprostsze rozwiązanie, które pomoże na stałe pozbyć się niechcianych gości z podwórka. Najlepiej jeśli siatka przeciw kretom zostanie położona, zanim zaaranżujemy cały ogród, ponieważ blokada dla gryzoni, powinna być ukryta nieco pod powierzchnią ziemi. Żeby ułatwić Ci montaż zabezpieczenia, postanowiliśmy przygotować prosty poradnik, w którym opiszemy montaż siatki na krety z pomocą 4 prostych kroków.
Krok 1 - wybór właściwej siatki na krety.
W pierwszej kolejności powinniśmy postawić na produkt, który bez problemu poradzi sobie z ostrymi zębami i pazurami gryzonia. Właściwa siatka na kreta powinna być stworzona z materiału takiego jak np. polipropylen. Dzięki czemu będzie stanowiła barierę nie do przejścia dla niechcianych gości. Żeby nasz trawnik był w pełni bezpieczny, siatki na krety powinny na siebie zachodzić, ponieważ dzięki temu minimalizujemy ryzyko, żeby gryzoń przedostał się między nimi na nasze podwórko.
Wybierając właściwy produkt, dobrze postawić na rozwiązanie, które sprawdza się bez względu na pogodę oraz warunki atmosferyczne. Siatka na krety powinna być skonstruowana tak, żeby śmiało mogła poradzić sobie z sezonem zimowym. Dodatkowo odstęp w przeszkodzie na gryzonie powinny być na tyle małe, żeby nie wpuszczać na nasz trawnik niechcianych gości, ale na tyle duże, żeby przez kratki spokojnie mogła wyrastać roślinność.
Dobrze też ustalić ile metrów kwadratowych ogrodu planujemy pokryć z pomocą siatki na krety. Pojedynczy komplet zabezpieczenia dostępny w naszym sklepie pozwala na pokrycie powierzchni do 200 metrów kwadratowych.
Krok 2 - przygotowanie terenu do układania siatki
We wstępie wspomnieliśmy, że siatka przeciw kretom powinna być ukryta pod powierzchnią ziemi, dlatego dobrze rozważyć jej montaż jeszcze przed aranżacją ogrodu. Jednak w sytuacji, kiedy kretowiska zaczęły pojawiać się przed zainstalowanie zabezpieczenia, również możemy sobie poradzić. W pierwszej kolejności musimy delikatnie usunąć i zabezpieczyć roślinność, która była obecna na terenie naszej działki. Darnia może zostać przez nas zwinięta, a kwiaty i krzewy chwilowo przesadzone. Ważne, żeby florę przenosić ostrożnie i zadbać o to, żeby nie uszkodzić jej korzeni.
W momencie, kiedy oczyścimy całkowicie teren działki z naszej roślinności, możemy przygotować się do montażu siatki przeciw kretom. Zabezpieczenie powinno być umieszczone na głębokości od 7 do 10 cm. Dzięki temu wszystkie gryzonie, które będą próbowały dostać się na nasze podwórko, zostaną skutecznie powstrzymane, a na trawniku czy też w ogrodzie nie zauważymy żadnych śladów. Dlatego powinniśmy przekopać ziemię, zanim siatka przeciw kretom zostanie zamontowana. Ewentualnie przygotować dodatkowy zapas ziemi, którym pokryjemy zabezpieczenie.
Krok 3 - montaż siatki na krety
Pojedyncze panele siatki powinny być umieszczone w taki sposób, aby delikatnie na siebie zachodziły. Dzięki temu siatka na krety nie pozwala przedostać się gryzoniom na nasze podwórko. Dodatkowo musimy pamiętać również o zamocowaniu zabezpieczenia. Siatka przeciw kretom powinna zawierać również specjalne szpilki, które wbite zgodnie z instrukcją dołączoną do zamówienia utrzymają zabezpieczenie w stałym miejscu. Montaż siatki jest prostym zadaniem, należy tylko pilnować tego, żeby była ona umiejscowiona wystarczająco głęboko. Jeśli zamontujemy ją zbyt płytko to na nawierzchni naszej działki, nadal mogą pojawiać się nieestetyczne ślady. W momencie, w którym siatka przeciw kretom jest układana pod rabatami, dobrze będzie zakopać ją na głębokości ok. 30 cm. Pozwoli to na dalszy, swobodny rozwój roślinności przy jednoczesnym zabezpieczeniu nawierzchni naszego podwórka.
Krok 4 - sianie trawy i aranżacja ogródka
Jeśli siatka przeciw kretom została przez nas zamontowana we właściwy sposób, możemy wrócić do aranżacji naszego ogrodu lub podwórka. Jeśli całkowicie musieliśmy wyeliminować roślinność, możemy posiać lub przesadzić nową. Siatki przeciw kretom nie będą stanowiły żadnej przeszkody dla traw, kwiatów i krzewów. Jeśli dana roślina charakteryzuje się wyjątkowo długim korzeniem, warto posadzić ją w miejscu, w którym siatka przeciw kretom została zakopana głębiej. Jeżeli udało nam się wcześniej zabezpieczyć darnie lub inne element naszego ogrodu, możemy ponownie ulokować je na swoich miejscach. Warto zadbać o to, żeby darnia była właściwie ułożona i przymocowana do gleby. Dobrze więc zastosować walec ogrodowy. Na zakończenie całego procesu, solidnie nawadniamy nawierzchnie, tak, żeby szybciej mogła odzyskać siły po przeprowadzonych modyfikacjach.
Siatka na krety - montaż krok po kroku - podsumowanie
Montaż siatki na krety nie jest procesem skomplikowanym, zwłaszcza kiedy dopiero planowaliśmy rozpocząć aranżację naszej działki zgodnie z naszymi upodobaniami. Jeśli była już na niej roślinność, to również nic straconego, ponieważ większość krzewów i kwiatów możemy tymczasowo przesadzić. Najważniejsze jest to, że siatka na krety pozwoli nam raz na zawsze pozbyć się niechcianych gryzoni, ponieważ nie będą one mogły dostać się na nasze podwórko. Tak naprawdę, w zależności od tego, jaki metraż planujemy pokryć zabezpieczeniem, możemy to zrobić samodzielnie, stosując się do instrukcji, którą przedstawiliśmy w tym artykule. Jeśli zastanawiasz się jaką siatkę wybrać, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego. Link znajdziesz tutaj.
Ostatnie komentarze