Kije Nordic Walking

Obecnie coraz więcej wagi przywiązuje się do regularnych ćwiczeń i ogólnego bycia fit. Istnieje wiele sposobów na aktywne spędzanie czasu. Odpowiednia dieta i sport to gwarancja zachowania właściwej masy ciała i zdrowia. Świetnym pomysłem na codzienny trening jest nordic walking. W ostatnim czasie to bardzo popularna forma sportu, która wspomaga relaks i angażuje wiele partii mięśni. Nordic walking można opisać dosłownie jako „marsz z kijkami”. Warto zwrócić uwagę na dobór sprzętu używanego podczas treningów. W ofercie Sternhoff.pl znajdują się kije, które podniosą komfort i jakość ćwiczeń.

Kije Nordic Walking

Aktywne filtry

Kije nordic walking – jakie będą dla Ciebie odpowiednie?

Jeśli chodzi o nordic walking - kijki to bardzo często nieodłączny element miejskich spacerów czy górskich wędrówek. Osoby, które spróbowały tego rodzaju aktywności, bardzo często nie wyobrażają sobie wycieczki bez kijków. Trzeba wiedzieć, że istnieją różne kije, różniące się parametrami. Są to wbrew ogólnemu przekonaniu dość zaawansowane akcesoria. Przed zakupem kija zorientuj się, z jakiego materiału jest wykonany. Warto zainwestować w sprzęt z aluminium, który jest lekkim i wytrzymałym surowcem. Aluminiowy kij nordic walking będzie idealny zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych, dopiero zaczynających swoją przygodę z tym rodzajem aktywności. Przy wyborze odpowiednich kijków ważna jest profilowana rękojeść oraz uchwyt na nadgarstek. Te udogodnienia zapobiegają ślizganiu się dłoni oraz wypadnięciu sprzętu z rąk. Istotny element każdego kija to jego grot, który jest niezwykle przydatny podczas spacerów po nieutwardzonej nawierzchni. Grot wbija się w ziemię i odpowiada za podparcie. Podmokłe podłoże czy śnieg mogą wymagać użycia talerzy, działających jak ogranicznik i zapobiegających nadmiernemu wchodzeniu grotu w ziemię. Gumowe nakładki, które powinny znajdować się jako dodatek do dobrych kijków, nakłada się, kiedy planuje się spacer po betonie czy asfalcie. Nakładki tłumią hałas i ograniczają ścieranie się grotu. Dobrej jakości kije posiadają także system amortyzacji, który pozwala unikać wstrząsów, chroniąc przy tym stawy i nadgarstki. Dzięki nim chodzenie to czysta przyjemność!

Jakie korzyści płyną z uprawiania nordic walking?

Nordic walking posiada wiele zalet, które czynią go jednym z najpopularniejszych form aktywności w Polsce. Największym plusem jest przede wszystkim jego dostępność. Jedynie zakup dobrym jakościowo kijków dzieli Cię od rozpoczęcia wspaniałej przygody z nordic walkingiem. Druga zaleta to brak ograniczeń – jest to forma rekreacji, którą możesz podjąć w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia, sprawności fizycznej czy ewentualnej nadwagi. Wbrew ogólnemu poglądowi nordic walking nie jest wcale taką prostą formą rekreacji. Wymaga on wyboru odpowiednich kijków i znajomości techniki chodzenia. Nordic walking ma na tyle dużo zalet, że warto się nim zainteresować i regularnie uprawiać. Ten rodzaj aktywności angażuje wiele partii mięśni i pozwala spalać aż 20% więcej kalorii niż podczas zwykłego chodzenia. Ponadto poprawia kondycję i znacznie wzmacnia mięśnie brzucha, nóg i pleców. Nordic walking ma działanie wspomagające leczenie miażdżycy – zmniejsza się napięcie układu krwionośnego, ale bez obciążania mięśnia sercowego. Regularne spacery z kijami wyzwalają spore dawki endorfin, co ma pozytywny wpływ na nastrój i procesy myślowe. Bardzo ważna zaleta to także zwiększenie wydolności oddechowej organizmu.

Czym wyróżniają się nasze kije nordic walking?

Nasze kije łączą w sobie najwyższą jakość wykonania i walory estetyczne. Możesz wybrać jeden z 4 wariantów kolorystycznych. Dostępne produkty składają się z trzech segmentów, które są ze sobą łączone zapięciami na zasadzie skręcanego zacisku. Jest to bardzo ważne, ponieważ daje możliwość regulacji długości - będzie ona kluczowa dla zachowania odpowiedniej techniki marszu. Kije nordic walking posiadają także profilowaną rękojeść i uchwyt na nadgarstek. Grot, czyli dystalna część sprzętu, to również bardzo ważna jego składowa. Służy ona do trenowania na nieutwardzonych powierzchniach – wbija się w nawierzchnię, stabilizując podparcie. Zawarte w zestawie gumowe końcówki służą do ochrony grotu i tłumienia hałasu podczas treningu na asfalcie lub betonie. W zestawie dostępne są specjalne talerze, które zabezpieczają przed zbyt głębokim wbijaniem kijów w glebę. Produkty posiadają udogodnienie w postaci systemu amortyzacji wstrząsów antishock. Jest to sprężyna, która chroni nadgarstki przed nadmiarem drgań i sprawia, że chodzenie nabiera płynności i komfortu. Zestaw kijów obecny w ofercie Sternhoff.pl to uniwersalny produkt. Sprawdzi się zarówno dla osób doświadczonych, jak i rozpoczynających swoją przygodę z regularną aktywnością fizyczną. Nordic walking to forma rekreacji dla każdego – potrzeba tylko chęci.