Choinki sztuczne

Choinka to jeden z głównych symboli Bożego Narodzenia. Wiele osób zastanawia się nad wyborem drzewka. Można kupić choinkę żywą, lub sztuczną. Sztuczne choinki były popularne na świecie już w XIX wieku. Ich produkcja i wykonanie odbiegały od tego, jak obecnie wyglądają sztuczne choinki. Współczesne drzewka świąteczne do złudzenia przypominają prawdziwe świerki, jodły czy sosny. Wysokiej jakości produkty, które wprowadzą atmosferę świąt do Twojego domu, znajdziesz w naszym sklepie.

Choinki sztuczne

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Choinka sztuczna Sosna z ośnieżonymi galęźmi 180cm

539,99 zł

Choinka na pniu ośnieżona opadające gałązki 180cm

369,99 zł

Choinka sztuczna Sosna z ośnieżonymi galęźmi 210cm

619,99 zł

Choinka na pniu ośnieżona opadające gałązki 210cm

469,99 zł

Choinka Sosna diamentowa + Szyszki Jarzębina 220cm

499,99 zł

Choinka Sosna diamentowa + Szyszki Jarzębina 180cm

399,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Choinka sztuczna Sosna z gałązkami PE 220cm

Choinka sztuczna Sosna z gałązkami PE 220cm

499,99 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Choinka sztuczna Sosna z gałązkami PE 180cm

Choinka sztuczna Sosna z gałązkami PE 180cm

399,99 zł

Zalety sztucznych choinek

Największą zaletą sztucznych drzewek świątecznych jest ich wytrzymałość. Taka choinka nie gubi igieł i co roku wygląda tak samo. Jest więc to zakup na długie lata. Gałązki sztucznej choinki są bardziej stabilne, nie uginają się pod ciężarem ozdób świątecznych. Zwolennicy sztucznych choinek uwielbiają je za brak konieczności sprzątania opadających igieł, które sukcesywnie tracą żywe drzewka. Igły te są trudne do usunięcia z miękkich powierzchni i pozostawiają ogołocone gałęzie.

Sztuczne choinki są stabilne, dzięki czemu nie ma ryzyka wywrócenia ich przez dziecko lub zwierzęta mieszkające w domu. Mają odpowiednią wagę i duży, stabilny pień z dodatkowym stelażem. Są też bardzo łatwe w montażu i demontażu. Dobrze zaprojektowane i wykonane drzewka sztuczne mogą być dobrowolnie formowane, w zależności od potrzeb i dostępności miejsca.

Sztuczne choinki a ekologia

Coroczna wycinka dużych ilości żywych świerków, sosen czy jodeł budzi niepokój związany z ochroną środowiska. Choinki żywe mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Często nieuzasadnione wydaje się wycinanie żywych drzewek, które po kilku tygodniach trafią na śmietnik. Sztuczne choinki są doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Ponadto nie wymagają podlewania, co także jest ważne dla środowiska.

W naszym sklepie dostępny jest duży wybór alternatywnych choinek sztucznych. Dzięki wysokiej jakości wykonaniu, z dobrych materiałów, drzewko sztuczne pełni swoją funkcję przez długie lata. Takiego drzewka nie kupuje się na rok - służy przez długie lata, co powoduje, że nie zaśmieca się środowiska sztucznymi materiałami. Ponadto są to drzewka wykonane z tworzywa, więc podlegają segregacji i można je przetworzyć lub zutylizować.

Naturalny wygląd sztucznych choinek

Obecnie sztuczne choinki do złudzenia przypominają prawdziwe sosny, jodły czy świerki. Ich gałązki wyglądają jak żywe rośliny. Często mają białe końcówki, co imituje szron lub śnieg. Do wyboru są krótsze lub dłuższe igły oraz wiele odcieni zieleni, a także niestandardowe kolory. Gałązki też mogą mieć różne kształty i inną puszystość. W naszym sklepie są też dostępne modele z imitacją młodych odrostów lub dodatkowo ozdobione szyszkami.

W naszym sklepie oferujemy także sztuczne choinki z gotowym już oświetleniem, z lampkami energooszczędnymi w różnych kolorach. Na wygląd choinki wpływ ma przede wszystkim liczba tipsów. Im jest ich więcej, tym jest ona gęstsza i lepiej się prezentuje.

Sztuczna choinka to dla wielu osób oszczędność czasu. Wystarczy ją wyjąć z opakowania. To wygoda ceniona przez wielu współczesnych użytkowników. Obecnie idzie ona w parze z naturalnym, realistycznym wyglądem sztucznej choinki.

Choinki sztuczne dostępne w sklepie online

Sztuczną choinkę można zamówić przez internet. Zostanie dostarczona pod same drzwi. W naszym sklepie mamy duży wybór takich drzewek. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie będzie to zakup jednorazowy. Choinka nie straci swoich walorów przez długie lata. Wybór sztucznej choinki wpływa także na ograniczanie wycinki żywych drzewek w lasach. Jest to więc ekologiczna opcja.

Wybierając sztuczną choinkę, można zdecydować się na wymarzony gatunek drzewka oraz kształt modelu. Dostępne są choinki smukłe oraz szerokie. Ich wysokość także można dopasować do indywidualnych potrzeb.