Utrzymanie Czystości

Z pewnością dużo osób marzy o własnym basenie w ogrodzie lub na działce. Jednak posiadanie tego rodzaju zbiornika wiąże się nie tylko z dobrą zabawą, ale również z pewnymi obowiązkami wynikającymi z jego użytkowania. Woda, która zapewnia rewelacyjną rozrywkę, wymaga także odpowiedniej uwagi. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się odświeżającą i czystą wodą podczas upalnych dni. Utrzymanie czystości w basenie ogrodowym to kluczowy element podczas jego użytkowania, który ma istotne znaczenie dla zdrowia.

Utrzymanie Czystości

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego utrzymanie czystości w basenie ogrodowym jest tak ważne?

Posiadanie basenu ogrodowego wiąże się z dużą przyjemnością, namiastką luksusu, a także pewnymi obowiązkami i pielęgnacją, dzięki której będziesz mógł spędzać czas w czystej wodzie. Zarówno w trakcie użytkowania basenu, jak i po skończonym sezonie konieczne jest jego odpowiednie wyczyszczenie. Bagatelizowanie tej kwestii będzie skutkować tym, że woda, która znajduje się w zbiorniku, będzie prezentować się nieestetycznie i zniechęci do kąpieli.

Jeżeli nie przyłożysz się do utrzymania basenu w czystości, na jego dnie i ściankach pojawi się śliski biofilm. Dodatkowo nastąpi nagłe zwiększenie zużycia chloru. W efekcie woda stanie się mętna oraz pojawiają się algi. Następnie woda w zbiorniku przybierze zieloną barwę, co będzie nieestetycznie wyglądać. Utrzymanie czystości w basenie ogrodowym pozwala zachować odpowiednie pH wody i zapobiega powstawaniu wymienionych objawów. W Sternhoff dostępne są akcesoria basenowe oraz chemia, która Ci w tym pomoże.

Jak należy dbać o czystość w basenie?

Jeżeli w basenie znajdują się liście, owady, patyki itp., pomocna w ich usunięciu będzie siatka. Siatka, którą znajdziesz w ofercie Sternhoff, jest lekka i wytrzymała, dzięki czemu zapewnia wygodę użytkowania. Jest ona gęsto pleciona i ma owalny kształt, dlatego skutecznie wyławia nieczystości. Siatki są uniwersalne i mogą być wykorzystywane zarówno do małych, jak i dużych basenów. Z nimi utrzymanie czystości w basenie ogrodowym jest niezwykle proste.

W trakcie użytkowania basenu nieuniknione jest pojawienie się w wodzie liści, owadów, a także innych zanieczyszczeń. Dzięki siatce możesz je wyłowić, nie brudząc przy tym rąk. Ponadto siatkę możesz zamontować na kiju, co zwiększy zasięg i z pewnością ułatwi wyławianie zanieczyszczeń. To z pewnością niezbędny przedmiot pomagający w utrzymaniu czystości basenu. Dzięki temu Twój wypoczynek w wodzie będzie komfortowy i bezpieczny.

Odkurzacz do czyszczenia basenu

Użytkowanie basenu wiąże się z koniecznością jego czyszczenia. W zestawach z basenem znajduje się pompa, która sprawia, że woda w zbiorniku pozostaje w ruchu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania glonów. Jednak pomimo tego czyszczenie basenu jest niezwykle ważne, gdyż tylko dzięki temu woda pozostanie klarowna.

W utrzymaniu basenu w czystości z pewnością pomoże Ci odkurzacz. Jest on niezwykle łatwy w montażu. Za sprawą lekkiej konstrukcji jest wygodny w użytkowaniu. Odkurzacze do basenów wyposażone są w miękkie szczotki, dzięki którym możliwe jest bezpieczne wyczyszczenie dna basenu z większych nieczystości bez ryzyka jego uszkodzenia.

Akcesoria, które pozwolą Ci utrzymać czystość w basenie

Posiadacze basenów ogrodowych powinni zaopatrzyć się w profesjonalne tabletki chlorowe. Dzięki nim utrzymanie czystości w basenie ogrodowym jest dużo łatwiejsze. Jest to przydatna chemia basenowa, która pozwala zwalczać bakterie, wirusy, pleśń, grzyby, a także inne mikroorganizmy. Aby utrzymać wodę w czystości, należy stosować tabletki multifunkcyjne z chlorem, które są bezpieczne i skutecznie walczą z zanieczyszczeniami. Ponadto stabilizują pH wody i utrzymują jej błękitny odcień. Tabletki przyczyniają się do łączenia cząstek brudu, co ułatwia ich odfiltrowanie. To efektywny sposób oczyszczania i dezynfekcji wody w basenie.

Przydatnym gadżetem podczas stosowania chemii basenowej jest dozownik pływający. Dzięki niemu bez problemu zaaplikujesz chemię do wody. Wystarczy włożyć do niego tabletki i położyć go na wodzie. Do dozowników możesz wykorzystać również chemię basenową w postaci proszku. To skuteczny sposób, aby wydłużyć czas działania środków chemicznych, a ponadto zapobiec odbarwianiu ścianek zbiornika w wyniku działania preparatu.