Siatki Na Krety

Wraz z końcem zimy na powierzchni ziemi pojawiają się kretowiska. Nikomu nie przeszkadza, jeżeli taki kopczyk powstanie na łące lub na polu, gorzej, gdy taką wątpliwą ozdobę zastaniesz na swoim wypielęgnowanym trawniku lub rabacie kwiatowej. Krecie dzieła mogą stać się prawdziwą zmorą każdego ogrodnika. Jeżeli nie chcesz decydować się na drastyczne rozwiązania, a masz już dość kretowisk szpecących trawniki, zapoznaj się z naszą ofertą. W sklepie Sternhoff.pl znajdziesz odpowiedź na swoje problemy, czyli siatki na krety i akcesoria potrzebne do ich solidnego zamocowania.

Siatki Na Krety

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Produkt chwilowo niedostępny
Siatka na krety 45g/m2 2x200m + Szpilki

Siatka na krety 45g/m2 2x200m + Szpilki

365,77 zł

Dlaczego warto wybrać siatki na kreta?

Mimo tego, że krety potrafią błyskawicznie zniszczyć najpiękniejszy trawnik, są to pożyteczne stworzenia. Dzięki nim Twój ogród nie jest pustoszony przez różnego rodzaju pędraki żywiące się korzonkami roślin. Istnieje jednak wiele sposobów na pozbycie się z ogrodu nieproszonych gości. Jeżeli nie chcesz korzystać z pomysłów, takich jak trutki czy świece dymne, to koniecznie sprawdź nasze wirtualne półki, na których znajdziesz bardziej ekologiczne i w 100% bezpieczne dla zwierząt rozwiązanie - siatki na kreta.

Instalacja siatki na krety w żaden sposób nie zagraża zdrowiu i życiu zwierzęcia ani nie ma wpływu na uprawy. Dodatkowo siatka może ochronić ogród przed inwazją nornic i innych małych gryzoni żerujących pod ziemią. Poza tym instalacja siatki to, w przeciwieństwie do innych metod, jednorazowy wydatek. Porządnie zamocowana siatka posłuży za skuteczną ochronę trawnika lub boiska przez wiele lat.

Jak wyglądają siatki na krety?

Jeżeli zdecydujesz się na zabezpieczenia trawnika w ogrodzie lub na boisku za pomocą siatki na krety, to warto dowiedzieć się, jaki rodzaj siatki sprawdzi się najlepiej. Chcąc poznać właściwości siatki, trzeba zwrócić uwagę na wielkość jej oczek. Najczęściej spotykaną wielkości oscylują pomiędzy 10 a 16 milimetrami. Jeśli chcesz, aby do Twojego ogrodu nie przedostawały się także mniejsze od kreta nornice, wybierz siatkę o jak najmniejszych oczkach. Jednak tu warto pamiętać o tym, że niewielkie oczka siatki mogą osłabiać nieco system korzeniowy trawnika i posadzonych na nim roślin.

W ofercie sklepu internetowego Sternhoff.pl znajdziesz siatki na krety o kwadratowych oczkach wielkości 15x15 mm. Jest to optymalny rozmiar, dzięki któremu siatka doskonale spełni swoją funkcję, zapobiegając przedostaniu się gryzoni do ogrodu. Tu warto dodać, że taka wielkość oczek pozwoli swobodnie rozrastać się korzeniom trawy i rosnących na trawniku roślin.

Jak zainstalować siatkę na krety?

Jeżeli chcesz, aby nowa siatka na krety zabezpieczyła w 100% Twój trawnik, pamiętaj o jej solidnej instalacji. Żeby spełniała swoją funkcję, musisz zakopać ją na odpowiedniej głębokości. Zbyt głęboko ułożona siatka nie będzie stanowić dla kretów żadnej przeszkody, natomiast jeżeli zakopiesz ją zbyt płytko, istnieje prawdopodobieństwo jej uszkodzenia w trakcie koszenia lub grabienia trawnika. Optymalnym położeniem siatki na krety jest głębokość od 7 do 10 centymetrów.

W celu prawidłowego zamontowania siatki na krety na trawniku należy najpierw usunąć z niego warstwę ziemi o odpowiedniej grubości. Następnie należy dokładnie rozłożyć siatkę i porządnie ją przymocować. Najczęściej używa się do tego metalowych lub plastikowych szpilek, chociaż niektórzy ogrodnicy wybierają drewniane kołki. To ostatnie rozwiązanie sprawdza się najlepiej, gdy ziemia jest dość pulchna i wilgotna. Ostatnim etapem jest położenie na siatce darni lub przysypanie jej warstwą ziemi i posianie trawy.

Poznaj nasze solidne siatki na krety

W ofercie sklepu internetowego Sternhoff.pl znajdziesz solidne siatki na kreta w dobrej cenie. Są one wykonane z tworzywa sztucznego – polipropylenu odpornego na działanie wilgoci, zmieniających się temperatur oraz środków używanych do pielęgnacji roślin. Twarde oczka siatki są na tyle wytrzymałe, że z łatwością oprą się działaniom zębów czy pazurków kreta. Prawdopodobieństwo, że gryzoń zniszczy siatkę, jest naprawdę znikome.

Nasza oferta to siatki na krety o gramaturze 45 g/m2 oraz szerokości 2 metrów sprzedawane w rolkach po 100 lub 200 metrów długości. Dzięki nim można zabezpieczyć odpowiednio 200 lub nawet 400 metrów kwadratowych trawnika. W komplecie otrzymujesz zestaw kołków pozwalających na wygodne przymocowanie siatki do podłoża.

Nasze siatki są bardzo solidne i doskonale spełniają swoje zadanie, a jednocześnie są bardzo łatwe do ułożenia. W przypadku gdy chcesz ochronić duży trawnik, wystarczy rozłożyć siatkę lub kilka siatek na jego powierzchni. Kiedy natomiast chcesz zabezpieczyć przed kretami niewielkie kawałki trawnika lub rabatki kwiatowe, możesz siatkę łatwo dociąć, wystarczą do tego ostre nożyczki. Zapomnij o kretach, ciesz się idealnie gładkim trawnikiem bez szpecących go kretowisk. Dobrze rozłożona i solidnie zamocowana siatka posłuży jako ochrona przed gryzoniami przez wiele lat.