Chemia Basenowa

Niezależnie od tego, jaki rodzaj basenu posiadasz, istotną rolę odgrywa utrzymanie w nim krystalicznie czystej wody, która zapewni nie tylko dobrą zabawę i komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo. W tym celu przydatna będzie chemia basenowa dostępna w sklepie internetowym Sternhoff. W wyniku nieodpowiedniej opieki nad basenem woda, która się w nim znajduje, stanie się mętna i zanieczyszczona. Skutkuje to powstaniem mikroorganizmów mających negatywny wpływ na zdrowie. Chemia basenowa to skuteczny sposób walki z glonami, grzybami i bakteriami.

Chemia Basenowa

Aktywne filtry

Krystalicznie czysta woda dzięki chemii basenowej

Chemia basenowa to sprawdzone rozwiązanie, aby Twój basen był wypełniony krystalicznie czystą wodą. W ten sposób nie tylko zadbasz o aspekty wizualne, ale również zapobiegniesz powstawaniu drobnoustrojów. Znajdująca się w zbiorniku woda jest nieustannie narażona na działanie promieni słonecznych, a ponadto ma styczność z zanieczyszczonym powietrzem. Między innymi te czynniki wpływają na czystość i jakość wody w basenie.

Problemy związane z utrzymaniem czystości basenu uprzykrzają jego użytkowanie i zabierają radość zabawy. W związku z tym warto zadbać o jego odpowiednią pielęgnację, która polega na stosowaniu odpowiednich środków i używaniu przydatnych akcesoriów do czyszczenia, np. odkurzacza do dna basenu. Umożliwia to utrzymanie odpowiedniego poziomu pH, dezynfekcję, a także zapobiega powstawaniu glonów i koagulacji. Dzięki temu będziesz mógł przez długi czas cieszyć się czystą wodą.

Odpowiednie parametry wody

Posiadacze basenów powinni pamiętać o stosowaniu chemii basenowej, która pozwoli na zachowanie odpowiedniego pH wody. Odczyn kwaśny, czyli niski poziom pH, przyczynia się do powstawania korozji na metalowych elementach basenu, co może prowadzić do wystąpienia uszkodzenia urządzeń filtrujących, a także drabinek. W przypadku zbyt wysokiej wartości pH, czyli odczynu zasadowego, następuje zmniejszenie działania stosowanych środków chemicznych. Optymalna wartość pH, która jest bezpieczna dla skóry, mieści się w przedziale od 7 do 7,4.

Bagatelizowanie problemów z utrzymaniem pH wody może skutkować wystąpieniem zaczerwienienia skóry, reakcji alergicznych i wysypki. W związku z tym istotną rolę odgrywa chemia basenowa, która reguluje odczyn pH oraz niweluje zanieczyszczenia. W celu określenia tego parametru wody należy użyć specjalnych testerów. W zależności od wyniku trzeba zastosować preparaty podnoszące lub obniżające poziom pH. Dzięki temu bez problemu utrzymasz basen w dobrej kondycji.

Chlor, czyli obowiązkowa chemia basenowa

Z pewnością kojarzysz zapach, który unosi się na zamkniętych i odkrytych basenach miejskich. Nie należy on może do przyjemnych, jednak jest on niezbędny w utrzymaniu odpowiednich warunków w wodzie. Chlor to obowiązkowa chemia basenowa pozwalająca na dezynfekcję i walkę z mikroorganizmami. Dzięki niemu pozbędziesz się grzybów i bakterii. Jest to niezwykle ważne, gdyż właśnie te mikroorganizmy są niebezpieczne dla zdrowia, a ponadto przyczyniają się do zmętnienia wody i powstawania śliskich osadów na ścianach i dnie basenu. W wyniku tego z pewnością odczujesz dyskomfort podczas korzystania ze zbiornika. Chemia basenowa to kluczowy element, dzięki któremu Twoja woda będzie czysta i higieniczna. Chlor dostępny jest w postaci multifunkcyjnych tabletek. Przydatnym akcesorium do stosowania chemii basenowej jest pływający dozownik, gdyż zapobiegnie odbarwieniu się ścianek i przedłuży działanie środków.

Chemia basenowa do walki z glonami

Chemia basenowa to skuteczne preparaty będące pomocne w walce z bakteriami i wirusami. Dzięki ich stosowaniu zapobiegniesz też powstawaniu glonów, które intensywnie i szybko się rozmnażają. Brak stosowania odpowiednich preparatów będzie skutkował powstaniem zanieczyszczeń na ścianach i na dnie basenu. Co więcej, powierzchnia ta stanie się śliska i pojawi się nieprzyjemny w dotyku osad. Chemia basenowa nie przyczynia się do zmiany koloru wody, ale pozwala na utrzymanie jej odpowiednich parametrów. Stosowanie odpowiednich preparatów sprawia, że woda w zbiorniku stanie się krystalicznie czysta, dzięki czemu kąpiel z pewnością będzie niezwykle przyjemna i komfortowa. W Sternhoff znajdziesz chemię basenową, która pozwoli Ci utrzymać basen w dobrej kondycji i w warunkach bezpiecznych dla zdrowia jego użytkowników.