Deski i Uchwyty do pompek

O pompkach jako podstawowym, prostym ćwiczeniu fizycznym słyszał chyba każdy. Podstawowy wariant nie wydaje się nastręczać zbyt wielu problemów, ale co jeśli chcemy, aby nasz trening był bardziej urozmaicony i pozwolił rozwijać różne partie mięśni? Warto poświęcić kilka chwil i zapoznać się z możliwościami dostępnymi na rynku.

Deski i Uchwyty do pompek

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pompki - kilka słów o ćwiczeniu

Pompki, a dokładnie uginanie i prostowanie ramion w podporze przodem, to jedno z najstarszych ćwiczeń, o jakich informacja zachowała się w starożytnych zapiskach. Legenda głosi, że ta forma treningu została wynaleziona tysiące lat temu przez zapaśników z terenów dzisiejszych Indii. W podstawowej wersji pompki są ćwiczeniem rozwijającym mięśnie ramion i mięśnie piersiowe. Często są bazową aktywnością dla osób, którym zależy na uzyskaniu sylwetki w kształcie litery V, postrzeganej wśród mężczyzn jako idealna proporcja. Ćwiczenie jest często również wykorzystywane jako część treningu cardio ze względu na to, że świetnie rozwija kondycję fizyczną i wzmacnia wytrzymałość. Pompki w różnych wariantach idealnie sprawdzą się także w treningu obwodowym lub podczas treningu tabaty - doskonale poprawiają zarówno wydolność tlenową, jak i beztlenową.

Jak prawidłowo robić pompki? Kilka słów o technice

Początkowo, zanim przyzwyczaimy się do treningu i zbudujemy odpowiednią siłę mięśni potrzebną do udźwignięcia ciężaru własnego ciała, zachowanie prawidłowej postawy podczas wykonywania ćwiczenia może przysporzyć sporych trudności. Pozycją wyjściową do ćwiczenia powinna być deska - zatem głowa, biodra i kolana powinny znajdować się od siebie w linii prostej. Zbytnie uniesienie bioder niweluje efektywność ćwiczenia, a wygięcie kręgosłupa w stronę podłogi pogłębiające lordozę odcinka lędźwiowego może spowodować urazy przeciążeniowe. Ułożenie rąk i stóp może być różnorodne w zależności od wybranego wariantu pompki, ale wszystkie z nich łączy sens ćwiczenia - opuszczanie tułowia aż ramię i przedramię utworzą kąt prosty w stawie łokciowym, a następnie uniesienie ciała do pozycji początkowej. Jednocześnie głowę i plecy należy utrzymywać cały czas w jednej linii. Przy pierwszych treningach warto koncentrować się na napięciu mięśni brzucha i nóg, ograniczając liczbę powtórzeń, jeżeli sprawia nam to trudność. Nauka prawidłowej techniki wykonania ćwiczenia będzie w przyszłości procentować efektywnym treningiem bez kontuzji, a to jest dla każdego sportowca najważniejsze.

Deski i uchwyty do pompek - alternatywa dla tradycyjnych pompek

Alternatywą dla tradycyjnych metod robienia pompek jest skorzystanie z różnego typu przyrządów wspomagających i uatrakcyjniających trening. Są to gadżety, które wspomagają trening zarówno u osób początkujących, jak i już u bardziej zaawansowanych zawodników. Wykorzystanie uchwytów w treningu zmniejsza obciążenie stawów, co znacząco wpływa na zmniejszenie ryzyka kontuzji. Pompki są ćwiczeniem dość mocno obciążającym stawy, więc profilaktyka w postaci dobrej rozgrzewki i stosowania rozwiązań ochronnych jest jak najbardziej uzasadniona.

Wykorzystanie uchwytów pozwala także na wykonywanie pogłębionych pompek, co poprawia wydajność treningu. Z kolei wielofunkcyjne deski do pompek dobrze pomagają w sprawdzaniu poprawności wykonanego treningu. Kolorowe linie umieszczone na produkcie podpowiadają, w jaki sposób ułożyć uchwyt, aby pracować nad konkretną partią mięśni. Podstawki do pompek umożliwią zmianę kąta ułożenia podpór, dzięki czemu można różnicować trening i koncentrować się na różnorodnych partiach mięśniowych.

Chociaż na początku wydaje się, że pompka jest podstawowym ćwiczeniem, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi można zbudować naprawdę interesujący trening. Sprawdź nasze propozycje desek i uchwytów do pompek, aby Twoja sportowa przygoda stała się jeszcze ciekawsza!