Mata do akupresury

W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór mat do akupresury, które rewelacyjnie wpływają na łagodzenie bólu kręgosłupa, szyi i karku, które często doskwierają osobom pracującym na siedząco. Niezależnie czy cierpisz na skutek rwy kulszowej, czy może jesteś kierowcą i wymuszona pozycja na co dzień powoduje ból, zanim dopasujesz odpowiedni produkt do swoich potrzeb, warto abyś zapoznał się z założeniami akupresury i mechaniką działania. Pozwoli Ci to w pełni zrozumieć, z jak wielkiego potencjału rehabilitacyjnego korzystasz, wybierając jedną z naszych mat do akupresury.

Mata do akupresury

Mata do akupresury

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Akupresura? Kilka słów o medycynie wschodniej

Podstawą do zrozumienia mechaniki działania maty do akupresury jest wyjaśnienie, czym w ogóle zajmuje się ta dziedzina. Jest to alternatywna metoda leczenia pochodząca z Azji. Najstarsze źródła sugerujące stosowanie takich praktyk pochodzą z 5 tysiąclecia p.n.e. - zatem mówimy o wieloletnio doskonalonej metodzie pracy z własnym ciałem. Wiele osób myli akupresurę z akupunkturą - chociaż obie metody bazują na uciskaniu odpowiednich punktów w ciele, to akupresura nie wykorzystuje igieł i nie narusza integralności skóry. Założeniem akupresury jest uzyskanie leczniczego efektu poprzez stosowanie odpowiednio dopasowanego ucisku w wybranych miejscach ciała - głównie w oparciu o okrężne ruchy wokół punktów na ciele odpowiadających konkretnym organom wewnętrznym.

W świetle medycyny chińskiej za wszelkie choroby odpowiedzialne jest zaburzenie równowagi przepływu energii życiowej Yang, reprezentującej aktywność i radość, i Yin oznaczającej smutek i bierność. Uciskanie odpowiednich punktów przez osobę posiadającą wiedzę na temat akupresury powinno spowodować odblokowanie przepływu energii i w konsekwencji, ustąpienie dolegliwości. Brzmi to dość enigmatycznie, ale nawet jeżeli nie wierzysz w medycynę chińską, badania naukowe wskazują, że ciało to wielka mapa połączeń nerwowych, które przekazują informacje do rdzenia kręgowego i do mózgu. Lekarze potwierdzają, że ucisk może spowodować wydzielanie neuroprzekaźników np. serotoniny, co wpływa na obniżenie poziomu ciśnienia krwi i dotlenienia narządów wewnętrznych poprzez zwiększone ukrwienie. Zatem można przyjąć, że odpowiednio dobrane stosowanie praktyk akupresury może realnie zwiększyć komfort funkcjonowania pacjenta.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania akupresury

Jak każda metoda lecznicza, praktyka akupresury powinna być odpowiednio dobrana do wymagań i schorzeń pacjenta. Zwolennicy tej metody twierdzą, że akupresura odznacza się szczególną skutecznością w leczeniu chorób przewlekłych, szczególnie tych, których występowanie może być związane z funkcjonowaniem układu nerwowego. Do takich chorób należą między innymi choroby układu krążenia, alergie, schorzenia układu pokarmowego, ale także depresja czy migreny. Często akupresura wykorzystywana jest także w terapii przewlekłego bólu różnego pochodzenia.

Wszystkie metody lecznicze mają swoje wskazania i przeciwwskazania - nie inaczej jest z akupresurą. Akupresura nie jest zalecana w przypadku zaburzenia krzepliwości krwi, chorób serca i występowania uszkodzeń skóry, których stan może zostać pogorszony na skutek ucisku. Należy zachować ostrożność w przypadku ciąży i zaburzeń przetwarzania sensorycznego, ponieważ u takich pacjentów punkty uciskowe mogą być położone w niestandardowych miejscach. W razie wątpliwości dobrze skonsultować się z lekarzem, który jest zaznajomiony z alternatywnymi metodami leczenia.

Mata do akupresury - czy warto?

Regularne wizyty w gabinecie akupresury zwykle są drogie i czasochłonne, trudno także znaleźć w okolicy specjalistę w tej dziedzinie. Dlatego warto się zastanowić nad wykonaniem takiego masażu samodzielnie w domu. W naszym sklepie dostępny jest wybór mat do akupresury mających certyfikat CE, który świadczy o bezpieczeństwie produktów dla zdrowia i ciała - oznacza to, że produkt z takim atestem może być użytkowany na gołą skórę. Maty wyposażone są w rozetki wykonane z tworzywa sztucznego, z kolcami w kształcie stożków, które stymulują punkty uciskowe po ułożeniu ciała na powierzchni.

Wykonanie masażu przy pomocy maty do akupresury jest bardzo proste: wystarczy ułożyć ją na łóżku lub podłodze, a następnie położyć się na kolcach, stopniowo przyzwyczajając się do nieznanego wcześniej doświadczenia punktowego ucisku. Należy pamiętać, że początkowo dobrze jest używać maty w ubraniu, stopniowo odsłaniając ciało przy kolejnych zabiegach - tak, aby nauczyć organizm takiej aktywności. W fazie przyzwyczajania sesje powinny trwać do 10 minut, ale docelowo najlepsze rezultaty osiąga się, leżąc na macie od 10 do 30 minut, w zależności od dolegliwości.

Mata do akupresury - działanie

Masaż z matą do akupresury przynosi szczególne efekty u pacjentów z przeciążeniowym bólem kręgosłupa, którzy są zmuszeni trwać wiele godzin w jednej pozycji ze względu na specyfikę swojej pracy. Mata z kolcami do akupresury pozwala całościowo rozluźnić spięte partie mięśni, niwelując ból i pozostawiając wrażenie relaksu i rozgrzania. Masaż najlepiej wykonywać w porze wieczornej, ponieważ ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Stosowanie maty jest bardzo intuicyjne - wystarczy położyć się w odpowiedniej pozycji, co z pewnością pomoże Ci się zrelaksować.

Czy to produkt dla mnie?

Wybierając produkty lecznicze, należy podejść indywidualnie do pacjenta, uwzględniając jego historię zdrowotną. Jeśli jednak nie masz żadnych chorób przewlekłych, a doskwiera Ci zmęczenie i czujesz się przeciążony funkcjonowaniem w szybkim tempie, powinieneś sprawdzić, czy ten produkt rozwiąże Twoje problemy w prosty i przyjemny sposób. Mata do akupresury to przyrząd, który nie zajmuje dużo miejsca, a ma wspaniałe właściwości lecznicze, które z pewnością są warte wypróbowania. Zapoznaj się z naszą ofertą mat do akupresury, które dostępne są w kompletach z poduszkami, które rewelacyjnie sprawdzą się do masażu spiętych mięśni szyi i karku.