Wkłady chłodzące

Wkłady chłodzące to produkt, którego nie trzeba przedstawiać, zwłaszcza miłośnikom turystyki. Mają one kilka zastosowań. Bardzo często używa się ich w torbach i reklamówkach termicznych. Wkłady chłodzące do lodówek turystycznych pozwalają na utrzymanie w nich niskiej temperatury, co zapobiega psuciu się żywności na plaży, wycieczce, pikniku czy biwaku. Produkty są przystosowane do kontaktu z żywnością, wykonane zostały z nietoksycznego tworzywa. Wypełnienie wewnątrz wkładów zapewnia odpowiednio długi czas chłodzenia oraz nie wycieka. Nasz asortyment zawiera kilka rodzajów wkładów o różnych rozmiarach oraz ich zestawy. Oferowane przez nas produkty można myć w zmywarce, co sprawia, że ich używanie jest jeszcze bardziej komfortowe. Wkłady chłodzące wielokrotnego użytku to także ekologiczne rozwiązanie, ograniczające produkcję i składowanie odpadów w postaci plastiku.

Wkłady chłodzące

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego warto zainwestować we wkłady chłodzące?

Wkłady chłodzące umożliwiają przechowywanie produktów w torbach termicznych oraz lodówkach turystycznych. Dzięki nim żywność czy napoje nie tylko będą świeższe, ale również przyjemnie zimne. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza w letnie upalne dni. Z wkładami chłodzącymi możesz mieć chłodną wodę pod ręką na plaży, biwaku czy wycieczce. Lodówka z wkładami chłodzącymi to poręczne rozwiązanie. Z łatwością zmieści się do bagażnika, a ze względu na swoje małe rozmiary bez problemu dasz radę nieść ją w ręce, by za chwilę mogła zająć obok Ciebie miejsce na pikniku. Dodatkowy atut stosowania wkładów chłodzących do lodówki to mobilność. Lodówka jest przenośna, dlatego możesz ją zabrać wszędzie tam, gdzie tylko zechcesz! Sprawdzi się zarówno podczas krótkich, jak i dłuższych wypraw. Wkłady chłodzące posiadają specjalne wypełnienie, które zapewnia optymalny czas chłodzenia. Są one wykorzystywane w niezasilanych lodówkach turystycznych, w których odpowiadają za utrzymanie niskiej temperatury. Najlepszym sposobem jest przekładanie produktów wkładami. Zapewnia to najbardziej efektywne chłodzenie napojów czy żywności. Często popełnianym błędem jest układanie wkładów jedynie na dnie lodówki. W takim przypadku produkty będą zimne, ale chłodzenie nie będzie optymalne i chłód szybciej będzie wytracony. Nie należy zapominać o tym, że na pracę lodówki wpływa temperatura na zewnątrz, dlatego warto zadbać o jej umieszczenie w chłodnym miejscu z daleka od promieni słonecznych.

Jak dobrać odpowiednią liczbę i właściwy rozmiar wkładów do lodówki turystycznej?

Liczba wkładów, których powinniśmy używać, zależy od kilku czynników, np. rozmiaru lodówki i jej pojemności. Im więcej produktów włożymy do urządzenia, tym więcej wkładów potrzeba, by utrzymać niską temperaturę. Na wszelki wypadek dobrze jest zaopatrzyć się w większą liczbę wkładów, nawet jeżeli Twoja lodówka jest małych rozmiarów. Należy zwrócić uwagę, że wkłady chłodzące różnią się między sobą rozmiarem i masą. Jeżeli posiadasz urządzenie niewielkich rozmiarów, np. 10 litrowe, możesz z powodzeniem używać wkładów o małej masie. Większe lodówki wymagają zaopatrzenia się we wkłady o większych rozmiarach. Warto również masę wkładów dopasować do własnych możliwości. Waga jest szczególnie istotna, jeżeli od środka transportu do miejsca biwaku czy pikniku dzieli Cię spora odległość, którą będziesz musiał pokonać pieszo.

Jak długo wkłady chłodzące trzymają niską temperaturę?

Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie nie będzie dostępu do zasilania, a mamy ze sobą żywność i napoje, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze, wkłady chłodzące do lodówek turystycznych dają taką możliwość. Podczas wyboru wkładów warto zwrócić uwagę na czas chłodzenia. Poszczególne modele mogą różnić się czasem utrzymywania niskich temperatur, jednak najlepsze, dostępne również w ofercie Sternhoff.pl, potrafią osiągać czas do 12 godzin. Jeżeli zależy Ci, by chłód był utrzymany przez cały dzień, możesz dorzucić 2-3 dodatkowe wkłady. Wpłynie to w sposób pozytywny na czas utrzymywania niskiej temperatury w Twojej lodówce, by przechowywane produkty dłużej pozostały świeże i chłodne.

Czy warto zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną na wkłady?

Lodówka turystyczna na wkłady chłodzące ma bardzo wiele zalet. Korzystanie z tego urządzenia daje dużo możliwości. Należy jednak pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego modelu i wkładów, których będziesz używać. Ich odpowiednia jakość i właściwe parametry mają bardzo duży wpływ na komfort użytkowania lodówki. Dzięki tym rozwiązaniom podczas wycieczek czy dłuższych wyjazdów nie musisz kupować jedzenia w miejscowych restauracjach czy barach, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Lodówka turystyczna to synonim niezależności – korzystanie z niej pozwala komponować potrawy według własnych upodobań i sprawdzonych produktów.