Gumy oporowe

Zaczynając pracę nad swoją sylwetką, zapewne starasz się znaleźć rozwiązania, które ułatwią ci trening, ale jednocześnie nie zajmą zbyt wiele miejsca. Gumy oporowe są jednym z najbardziej wszechstronnych przyrządów, które jednocześnie łatwo możesz schować do szuflady. Sprawdź, do czego możesz je wykorzystać i zamów już dziś w naszym sklepie!

Gumy oporowe

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Rodzaje gum oporowych i ich zastosowanie

Ćwiczenia z gumami ze względu na swoją prostotę sprawdzają się zarówno w przypadku rozgrzewki, ćwiczeń siłowych, czy pracy nad wzmocnieniem i ujędrnieniem sylwetki. Dopasowanie odpowiedniego rodzaju przyrządu jest jednak kluczowe w uzyskaniu zadowalających efektów treningu, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi produktami z tej grupy dostępnymi na rynku. Cechą łączącą różne typy taśm oporowych jest fakt, że sprzedawane są w zestawach w wielu kolorach. Nie jest to tylko kwestia estetyczna - każda taśma w zależności od barwy wykazuje inny opór (zwykle różni się także grubością i szerokością), dlatego przed rozpoczęciem treningu warto się zapoznać z instrukcją, aby prawidłowo dostosować obciążenie do potrzeb.

Najprostszym rodzajem gum oporowych są power bandy, które zwykle służą do asekuracji lub nauki podciągania. Są to długie, najbardziej rozciągliwe taśmy w formie pętli. Świetnie sprawdzają się w rehabilitacji kontuzji stawowych - wielu sportowców korzysta z nich, wracając do sprawności na przykład po artroskopii kolana.

Ciekawym rozwiązaniem są taśmy pilates - przypominają power bandy, ale w przeciwieństwie do nich nie są pętlą. Dzięki temu mają trochę mniejsze właściwości sprężynujące, co przekłada się na łagodniejsze rozciąganie. Najlepszym ich zastosowaniem są ćwiczenia ogólnorozwojowe i rozciągające np. na piłce.

Najbardziej zaawansowanym przyrządem wykorzystującym gumy są ekspandery. Są one wyposażone w dwa uchwyty, które zwykle są połączone trzema do pięciu gum. Jest to akcesorium bardzo lubiane przez kulturystów jako dodatkowy trening domowy ze względu na możliwość regulacji dużego obciążenia treningowego, co zwykle jest trudne bez wykorzystania dużych maszyn i wizyty na siłowni. Ekspandery ze względu na dużą liczbę gum umożliwiają podkręcenie obciążenia nawet do ponad 100 kilogramów, co jest niespotykane przy tak małym przyrządzie.

Wykorzystanie gum oporowych - zalety i efekty treningu

Wybierając dodatki do ćwiczeń, warto przeanalizować, jakie korzyści do treningu wnoszą dodatkowe elementy sprzętowe. Gumy do ćwiczeń oporowe są wyjątkowym przyrządem, ponieważ świetnie dbają o utrzymanie napięcia mięśniowego w spoczynku i pozytywnie wpływają na mobilność stawów ze względu na to, że pozwalają pracować z mięśniami stabilizującymi i posturalnymi. Wyjaśniając mechanikę działania w prostych słowach, ćwiczenia z gumami oporowymi wspomagają unikanie kontuzji stawowych ze względu na obudowywanie tego ważnego elementu ciała gorsetem zbudowanym z mięśni głębokich. Dzięki temu więzadła i stawy są dodatkowo odciążane. Stosowanie taśm oporowych zwiększa kontrolę ruchu i poziomu napięcia mięśniowego. Trening z gumami pomaga także korygować wady postawy i wspomaga utrzymanie prawidłowej sylwetki, co przekłada się na lepsze wyniki w wyczynowych dyscyplinach sportowych. Użycie gum oporowych sprawdzi się świetnie podczas nauki złożonych technicznie ćwiczeń, na przykład na drążku. Wykorzystanie odpowiednio dobranej taśmy, która pomoże w podciągnięciu, umożliwi prawidłowe wykonanie całości ćwiczenia, co jest niezwykle cenne, kiedy nie chcesz uszkodzić sobie mięśni.

Dodanie do swojego treningu przyrządu, jakim są gumy, pomaga urozmaicić szczególnie trening siłowy, który często bywa nużący. Efektem tego jest szybsze zbudowanie masy mięśniowej i ujędrnienie ciała, na czym przecież zależy wielu sportowcom. W przypadku tego typu treningu ważna jest przede wszystkim systematyczność - jeśli decydujesz się na ćwiczenia z gumami oporowymi, zaleca się minimum 3 treningi tygodniowo trwające około 30 minut.

Najwyższa jakość podstawą bezpiecznego treningu

Podczas przygotowania do treningu z gumami oporowymi warto zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu, ponieważ ćwiczenia z uszkodzonymi gumami są zwyczajnie niebezpieczne z uwagi na podwyższone ryzyko ich pęknięcia. Wszystkie gumy oporowe do ćwiczeń dostępne w sklepie Sternhoff.pl wyprodukowano z najwyższej jakości tworzywa lateksowego, dzięki czemu nie uczulają i nie podrażniają skóry. Wyposażenie gumy w dodatkowy, tekstylny oplot eliminuje efekt przyklejania się gum do wilgotnej skóry, co może spowodować otarcia i wyrywanie włosków. Dodatkowe wzmocnienie zmniejsza ryzyko zerwania gum nawet przy dużym rozciągnięciu, co w przypadku dużych obciążeń treningowych mogłoby być naprawdę niebezpieczne. Do zestawów gum dostępnych w naszym sklepie internetowym dodajemy worek do transportu sprzętu, aby można było wygodnie je przechowywać. Sprawdź naszą ofertę już teraz!