Panele słoneczne

Panele słoneczne to niezwykle ekologiczne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy świadomość na temat ochrony planety jest coraz większa, sporo osób decyduje się na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Przenośne panele słoneczne to także spore odciążenie dla budżetu domowego. Wysokie rachunki za energię elektryczną odczuwają wszyscy, bez względu na to, gdzie mieszkają. Zarówno mieszkańcy wsi, jak i miast, mogą znacznie skorzystać na inwestycji w fotowoltaikę. Swego rodzaju mini elektrownia na balkonie czy w ogrodzie staje się coraz bardziej kuszącym rozwiązaniem. Osoby, które korzystają z dobrodziejstw fotowoltaiki, nie wyobrażają sobie od teraz życia bez paneli. Zapoznaj się z ofertą Sternhoff.pl, dowiedz się więcej o nowoczesnych instalacjach i daj się oczarować ich zaletami.

Panele słoneczne

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Jakie zalety posiadają przenośne panele słoneczne?

Panele słoneczne znajdujące się w naszej ofercie to połączenie dobrych materiałów z precyzją wykonania. Nasze produkty posiadają specjalną ochronną powłokę, która zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych, do których zaliczamy deszcz oraz promieniowanie słoneczne, w szczególności promienie UV. Cały panel posiada trwałą konstrukcję oraz certyfikat, świadczący o jego sprawdzonej jakości. Co istotne, nasze produkty wyposażone są w powłokę anti dust, która działa w bardzo specyficzny sposób. Zanieczyszczenia znajdujące się na szybie rozkładają się pod wpływem promieni UV, a następnie są spłukiwane przez deszcz. Powłoka ma także właściwości hydrofilne, dzięki czemu woda nie tworzy zacieków na szkle, tylko bardzo szybko z niego spływa. Kolejną zaletą jest posiadanie przez nasze panele diod bocznikujących minimalizujących spadek mocy w cieniu. Bardzo istotna jest również duża zdolność przetwarzania energii oraz wbudowany regulator napięcia. Posiada on zabezpieczenia przed przegrzaniem, odwróconą polaryzacją akumulatora, zwarciem baterii słonecznej oraz przeciążeniami, powstałymi po stronie odbiornika. To bardzo ważne dla długotrwałego funkcjonowania produktów. Należy pamiętać, że do zestawu konieczny jest akumulator, którego nie ma w zestawie. Odpowiada on za odbiór i magazynowanie wytworzonej energii.

Panele słoneczne – przydatne informacje

Panele słoneczne to rozwiązanie, które pozwala obniżyć koszty wytwarzania energii elektrycznej oraz nie wywiera szkodliwego wpływu na środowisko. Podczas procesu nie powstają skutki uboczne, np. gazy cieplarniane, przyczyniające się do niekorzystnych zmian klimatu. W Polsce pozyskiwanie energii z użyciem rozwiązań fotowoltaicznych ma z reguły charakter awaryjny albo uzupełniający. Panele słoneczne są wykorzystywane do zasilania urządzeń, cechujących się niewielkim poborem energii. Lampy ogrodowe czy radio z powodzeniem mogą być zasilane przy użyciu energii słonecznej. Przed zakupem paneli słonecznych warto zastanowić się, do czego mają służyć – jakie urządzenia będziesz zasilać pozyskaną energią. To ważne, by dostosować nominalną moc i napięcie do elementu pośredniczącego między fotoogniwem a sprzętem lub bezpośrednio docelowym urządzeniem. Fotowoltaika na balkonie nie może być zamontowana w przypadkowym miejscu. Największą efektywność uzyskuje się po skierowaniu paneli na południe, ewentualnie na wschód lub zachód.

Panele słoneczne – cena

Panele słoneczne na balkon to dosyć tania inwestycja. Łączny wydatek wiąże się z zamówieniem kilku części składowych, do których należą: panele słoneczne, regulator napięcia, okablowanie, elementy montażowe oraz ewentualna usługa montażu. Cena zależy od tego, jaki produkt wybierzesz. Sternhoff.pl posiada bogaty asortyment paneli słonecznych, wśród których z pewnością znajdziesz swój numer jeden – produkt korzystny cenowo i funkcjonalny. Nie wahaj się – postaw na sprawdzone panele słoneczne i daj odpocząć swojej kieszeni. Koszt jednego panelu to około 500 zł. Należy do tego doliczyć cenę pozostałych elementów, niezbędnych do montażu układu. Instalacja balkonowa produkuje na tyle mało prądu, że nie opłaca się jej podpinać do publicznej sieci energetycznej. Najbardziej opłaca się montaż instalacji tzw. Off-Grid, czyli takiej, która produkuje prąd wyłącznie na potrzeby konkretnego gospodarstwa domowego.

Panele słoneczne to nie koniec oferty Sternhoff.pl!

W naszym asortymencie znajduje się wiele produktów do domu, ogrodu czy siłowni – jak na sklep wielobranżowy przystało. Wszystkie nasze propozycje łączy jakość, idealnie dopasowana cena i wytrzymałość, dzięki czemu nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania. Zapoznaj się z pozostałymi propozycjami i wybierz sprzęty, które znacznie ułatwią Ci życie.