settings_phone
Zadzwoń do nas
+48 533 760 300

Kiedy i gdzie stosować lampy owadobójcze?
Urządzenia tego rodzaju powinny być wykorzystywane w miejscach, które są narażone na duże skupiska owadów. W domu może to być kuchnia, a na mieście wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne, głównie te ze słodkim jedzeniem, takim jak gofry czy też lody. Lampa owadobójcza pozwala uchronić się przed niechcianymi odwiedzinami ze strony insektów. Czasami może się okazać dodatkiem wręcz niezbędnym. Lampa owadobójcza do domu sprawdzi się świetnie w sytuacji, kiedy mieszkamy na wilgotnym terenie, gdzie jest większe natężenie latającego robactwa, które bardzo chętnie przemieszcza się w stronę źródła światła.
Czym jest lampa owadobójcza?
Lampa owadobójcza to specjalny rodzaj oświetlenia, który przyciąga uwagę insektów, a następnie, w zależności od technologii, w jakiej urządzenie jest skonstruowane, razi robactwo prądem, lub zbiera na lepkiej taśmie. Produkt pozwala bardzo skutecznie radzić sobie z wszelkiego rodzaju muchami, komarami, czy też innymi insektami, które uprzykrzają nam życie podczas przyjemnych letnich wieczorów. Lampa na owady będzie komfortowym rozwiązaniem, które możemy wykorzystywać w formie ochrony praktycznie w każdym, dowolnym miejscu.
Jak jest zbudowana lampa owadobójcza?
Oświetlenie jest skonstruowane tak, żeby wabić robactwo, a następnie je eliminować. Lampy na owady charakteryzują się jasnym, atrakcyjnym dla insektów światłem, które skupia ich uwagę w jednym konkretnym punkcie. W momencie, kiedy owad postanawia zbliżyć się do lampy w zależności od tego, w jaki sposób została ona zaprojektowana, razi go prądem lub nie pozwala uciec, ponieważ przykleja robala do specjalnej, lepkiej powierzchni, będącej elementem konstrukcyjnym oświetlenia. Lampa owadobójcza do domu jest zbudowana bardzo podobnie. Istotne jest to, żeby była urządzeniem cichym, które nie wydziela żadnej chemii szkodliwej dla domowników. W większości przypadków oświetlenie składa się z elementów metalowych lub wykonanych z tworzywa sztucznego stanowiących obudowę dla żarówki, która tak naprawdę jest celem robactwa. Do tego dochodzi element, który likwiduje insekty i tak naprawdę jest to całość sprzętu. Projektanci dbają o to, żeby lampa na owady była urządzeniem dyskretnym. Dzięki temu różni się znacząco od lamp montowanych w dużych lokalach gastronomicznych.
W jaki sposób działa lampa na owady?
Działanie lampy jest uzależnione od konkretnego modelu. Jej kluczowym elementem, jest żarówka, która powinna być na tyle jasne, aby wyróżniało się na tle pozostałych źródeł oświetlenia w pomieszczeniu. Wtedy robaki całą swoją uwagę skupiają na pułapce i podążają w jej stronę. Lampa owadobójcza skutecznie przyciąga insekty, a następnie, w zależności od użytej technologii, eliminuje robactwo.
Tak naprawdę wyróżniamy trzy główne rodzaje lamp, które są podzielone z uwagi na to, w jaki sposób radzą sobie z insektami. Możemy wyróżnić oświetlenie rażące, które razi owady prądem, lepowe, które wabi i przykleja robale do wkładu lepowego oraz wiatrakowe. Ten ostatni model zasysa insekty do wnętrza urządzenia.
Lampa owadobójcza do domu najczęściej dostępna jest w wariancie rażącym lub lepowym. Głównie dlatego, że powinna być urządzeniem dyskretnym i cichym, tak aby nie zakłócała spokoju domowników.
Dlaczego warto stosować lampy owadobójcze?
Najczęściej wybór jest spowodowany komfortem. Nikt nie przepada za kąsającymi komarami podczas wieczornego relaksu na tarasie czy w ogrodzie. Jest to bardzo uciążliwe i często z tego powodu musimy uciekać do domu, żeby schronić się przed namolnością insektów. Lampa na owady rozwiązuje ten problem i pozwala nam komfortowo wypoczywać i relaksować się w pełnym spokoju. Dzięki takiemu niewielkiemu urządzeniu uwaga robactwa zostaje skierowana w zupełnie innym punkcie, a my możemy cieszyć się relaksem w trakcie letnich wieczorów. Ogromnym plusem takiego urządzenia jest fakt, że lampy owadobójcze są dość tanie i zapewniają nam gwarancję spokoju. Warto więc przemyśleć zakup takiego urządzenia, zwłaszcza że nie potrzebuje ono wiele miejsca i jest naprawdę tanim gadżetem — sprawdź sam.
Jak montować lampy owadobójcze?
Wszystko zależy od tego gdzie będziemy wykorzystywać lampy na owady, oraz jaki model postanowimy zamówić. Jest jednak kilka uniwersalnych wskazówek, których warto się trzymać. Zacznijmy od tego, że lampa na owady powinna być montowana na wysokości między 1,5 a 2,2 m. Jest to najpopularniejszy pułap poruszania się skrzydlatego robactwa. Jeżeli oświetlenie jest montowane w pomieszczeniu, w którym jest żywność, dobrze postarać się o to, żeby było wykonane z właściwych materiałów. Rozsądną decyzją będzie zakup oświetlenia z konstrukcją ze stali nierdzewnej. Lampa owadobójcza do domu powinna być zainstalowana możliwe najbliżej miejsca, przez które robaki planują się przedostać. Dzięki temu będą one eliminowane już przy próbie dostania się do mieszkania, a nie dopiero po jakimś czasie. Warto też próbować umieścić urządzenie centralnie, a nie w rogu. Pozwoli to na skuteczniejsze działanie i zwiększy szanse na to, że insekty wpadną w pułapkę.
Kiedy i gdzie stosować lampy owadobójcze - podsumowanie.
Tak naprawdę lampy owadobójcze można stosować praktycznie w każdym miejscu. Należy jednak zwrócić uwagę, na parametry oraz sposób, w jaki radzą sobie z robactwem. Jeśli eliminują insekty z wykorzystaniem środków chemicznych, to koniecznie musimy unikać ich obecności w domach i zamkniętych pomieszczeniach. Stawiając jednak na rozwiązanie, które oparte jest na metodzie związanej z rażeniem, śmiało możemy zamontować je nawet w domu. Lampy owadobójcze pozwalają odzyskać spokój i komfort wypoczynku. Nie musimy się obawiać o to, że podczas wieczornego relaksu z naszego tarasu przegoni nas banda komarów czy much. Montaż lampy owadobójczej sprawi, że robale obiorą sobie inny cel, a Ciebie zostawią w spokoju.
Ostatnie komentarze