settings_phone
Zadzwoń do nas
+48 533 760 300

Lampy owadobójcze - na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Niechciane wizyty robactwa podczas wieczornego relaksu na tarasie nie są dla nikogo przyjemne. Warto więc poszukać rozwiązania, które pozwoli nam wypoczywać bez obaw o to, że będziemy musieli uciekać do domu z powodu bandy natarczywych insektów. Urządzeniem, które może nam pomóc w tej sytuacji, jest lampa UV na owady . Dzięki niej przestaniemy być tak łakomym kąskiem dla robactwa, a ich uwaga zostanie skupiona w innym punkcie. Lampa UV na komary i inne insekty przyciąga robactwo, a następnie je eliminuje, pozwalając spędzać nam letnie wieczory bez obaw o to, że robaki będą nam uprzykrzały życie.
Jakie powinny być żarówki owadobójcze?
Wszystkie żarówki owadobójcze powinny charakteryzować się przede wszystkim jasnym światłem, które będzie dla robaków bardziej atrakcyjnie od innych elementów oświetlenia naszego mieszkania czy też ogrodu. Opcją, która sprawdza się bardzo dobrze, są żarówki UV. Dzięki ich zastosowaniu insekty przestają lecieć w naszym kierunku, a skupiają się na oświetleniu. Oczywiście, żeby to rozwiązanie było skuteczne, musi być odpowiednio wykorzystane. Żarówka owadobójcza nie powinna się znajdować w zbyt dużej odległości od nas. Jeśli zamontujemy ją na elewację budynku, zamiast w okolicy tarasu, na którym spędzamy najwięcej czasu, może nie działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Jakie żarówki owadobójcze warto kupić?
Jest jedna słuszna odpowiedź na to pytanie — to zależy. Żarówki owadobójcze powinny być na tyle mocne, żeby przyciągnąć uwagę robaków. Można więc przyjąć zasadę, że im mocniejsze źródło światła tym produkt będzie skuteczniejszy. W praktyce stosuje się głównie żarówki owadobójcze o mocy 15-40 W. Jeśli odległość między miejscem, w którym przebywamy a miejscem, w którym zainstalowana jest żarówka owadobójcza, będzie zbyt duża, to nawet najmocniejszy wariant oświetlenia może nas nie zabezpieczyć przed ukąszeniem komara. Bardzo dobrą alternatywą dla zwykłej żarówki może okazać się niewielka lampa na owady, którą możemy zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu. Nie wymaga wiele przestrzeni, można ją wygodnie zamocować na haczyku, a przy okazji fantastycznie spełnia swoją funkcję.
Jak działa lampa UV na owady?
Zasada działania oświetlenia tego typu nie jest niczym skomplikowanym. Lampa UV na owady wabi swoim światłem robactwo, a następnie jest ono eliminowane z pomocą dodatkowego mechanizmu, który, albo razi insekty prądem, albo sprawia, że przyklejają się one do specjalnego, wymiennego lepu. Ogólne założenie jest takie, że gadżet ma odwrócić uwagę owadów od nas. Lampa UV na komary i inne insekty zapewnia nam spokój i komfort, ponieważ dzięki niej nie musimy biegać za nieproszonymi gośćmi z packą i irytować się nieprzyjemnym i drażniącym dźwiękiem, jaki wydają. Konstrukcja oświetlenia oraz jego funkcje i gabaryty, powinny być dostosowane do tego gdzie będziemy wykorzystywać urządzenie. Lampa na komary i pozostałe robaki może być zainstalowana zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Ważne, żeby ta w wersji do mieszkania nie wydzielała żadnej chemii, która w dłuższej perspektywie mogłaby okazać się szkodliwa dla domowników.
Czy lampa UV na owady jest bezpieczna?
Jak najbardziej jest to urządzenie w pełni bezpieczne. Wystarczy jedynie dostosować model do tego, w jaki sposób będzie przez nas eksploatowana. Jeśli lampa UV na owady będzie wykorzystywana w pomieszczeniu, w którym spędzamy dużo czasu, to koniecznie musimy zadbać o to, żeby poziom generowanych przez nią dźwięków był możliwie jak najniższy. Słuszną decyzją będzie również wybór rozwiązania, które eliminuje insekty poprzez rażenie prądem. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej etyczne i higieniczne, a dodatkowo, nie wydziela zapachów, jakie może generować lep. Lampa UV na komary może być więc śmiało montowana zarówno w zamkniętych przestrzeniach oraz altankach, jak i innych miejscach, w których spędzamy czas. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne, które możemy instalować bez żadnych obaw.
Lampa owadobójcza na zewnątrz budynku - czym powinna się charakteryzować?
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim konkretnie miejscu oświetlenie zostanie zainstalowane. Jeśli lampa owadobójcza na zewnątrz będzie znajdowała się pod dachem i zostanie zabezpieczona przed wilgocią, opadami czy też zalaniem, to praktycznie każdy model sprawdzi się idealnie. W innym przypadku koniecznie musimy postawić na rozwiązania uwzględniające wodoodporność produktu. Oczywiście lampy na komary mogą być również łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce. W takiej sytuacji, kiedy dojdzie do ryzyka wystąpienia opadów, po prostu możemy ukryć lampę w garażu lub w domu. Wszystko jest uwarunkowane tym czy planujemy zamontować oświetlenie przeciw robakom na stałe, czy też sezonowo. Jeśli ma być to instalacja stała, dobrze pomyśleć o dedykowanych żarówkach, które będą sobie radziły z insektami w ciągu całego roku i będą odporne na warunki pogodowe.
Lampy owadobójcze - na co zwrócić uwagę przed zakupem — podsumowanie.
Decydując się na zakup lampy na komary lub inne insekty, warto określić gdzie i jak często będzie ona wykorzystywana. Wiadomo, że inny produkt wybierzemy, kiedy będzie on miał być eksploatowany podczas okazjonalnych pobytów na tarasie czy w ogródku, a inny, kiedy będziemy chcieli zainstalować go w naszym domu czy w biurze. Jeśli interesuje nas lampa owadobójcza na zewnątrz budynku, warto upewnić się, czy jest ona wodoodporna. Jeżeli nie, to koniecznie musimy zabezpieczać ją za każdym razem tak, żeby unikała kontaktu z wilgocią i opadami, ponieważ może to prowadzić do jej uszkodzenia. Warto pamiętać, że lampa na komary powinna generować możliwie najmocniejsze światło, ponieważ dzięki temu będzie skuteczniej wabiła i eliminowała owady. Jeśli szukasz oświetlenia, niewielkich rozmiarów, które jest bardzo wygodne, ponieważ wystarczy je powiesić na wbudowanym haczyku, to koniecznie sprawdź naszą ofertę.
Ostatnie komentarze