Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

Nie ma komentarza

Tagi bloga

Nie ma tagu
Bezpieczne łóżeczko turystyczne - 3 kluczowe elementy
13
lis
0
Kamil Poter Inspiracje
Bezpieczne łóżeczko turystyczne - 3 kluczowe elementy

Najpiękniejsze Święta w roku tuż tuż. Zaledwie miesiąc dzieli nas od ubierania choinki, gotowania, pieczenia i rozdawania prezentów.

Najpiękniejsze Święta w roku tuż tuż. Zaledwie miesiąc dzieli nas od ubierania choinki, gotowania, pieczenia i rozdawania prezentów. Jednak najwspanialsze w tym czasie są wizyty i spotkania z rodzinami. Tym samym jest to czas wzmożonych podróży. Z dziećmi to nie lada wyzwanie, zwłaszcza tymi najmniejszymi, którym trzeba zapewnić wygodę i warunki w każdym miejscu. Dotyczy to przede wszystkim snu. Rozwiązaniem są łóżeczka turystyczne. Na co zwrócić uwagę, żeby kupić bezpieczny i funkcjonalny produkt?

Kluczowe elementy opisujemy w tym artykule.

Punkt 1 - Bezpieczne łóżeczko turystyczne

To najważniejsze dla rodziców i priorytetowe dla każdego, dobrego producenta. Najważniejszym elementem jest stabilność. Zwróć uwagę, z jakiego materiału jest wykonane. W podjęciu decyzji powinny pomóc Ci atesty. Jeśli łóżeczko turystyczne je posiada, znaczy, że wykonane jest zgodnie z przepisami, zatem jest bezpieczne. Dobrze, jeśli spełnia europejskie normy EN-71 oraz EN-76. Wówczas spokojnie możesz rozważyć jego zakup.

Przyjrzyj się wykończeniu - czy nie ma ostrych kantów, które zwiększają prawdopodobieństwo urazu u dziecka.

Kolejna rzecz to suwak, który pełni wiele przydatnych funkcji. Pozwala rodzicom na łatwe wyjęcie niemowlaka przez boczną ściankę, ułatwia prawidłowe ułożenie dziecka w czasie snu, a w przypadku kilkulatków daje im swobodę - mogą wchodzić i wychodzić, kiedy mają na to ochotę. W tym wypadku ważne jest położenie zamka. Lepiej, aby był wszyty zapinką na zewnątrz. To uniemożliwi dziecku samodzielne otworzenie, a Tobie zapewni większą kontrolę.

Punkt 2 - Wygoda

Łóżeczko turystyczne powinno być wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie. Zwróć zatem uwagę na materac. Jeśli jest w komplecie, to świetnie. Jednak większość tego typu produktów posiada podkładkę, dlatego warto zapewnić dodatkowy, miękki materacyk. Ważny jest zatem rozmiar produktu. Standardowy 120x60 cm zapewni Ci większą swobodę wyboru.

Przyjrzyj się innym udogodnieniom. Najważniejsze z nich to waga i rozmiary. Łóżeczko turystyczne będziesz przewozić, zatem powinno być stosunkowo lekkie - najlepiej do 10 kg, a po złożeniu zmieścić się w bagażniku. Zwróć uwagę, czy produkt posiada także torbę transportową. Wygodny dodatek, który znacznie ułatwia przenoszenie

Niezwykle ważny jest także sposób rozkładania. Sprawdź, czy nie będziesz musiał męczyć się godzinami za każdym razem, gdy będziesz chciał położyć malucha spać.

Kółka też są przydatnym gadżetem. Pozwalają na wygodne i szybkie przestawianie w dowolne miejsce. To opcja przydatna także, gdy łóżeczko turystyczne wykorzystywane jest w domu, jako swego rodzaju kojec dla dziecka. Tutaj jednak musimy wrócić na chwilę do bezpieczeństwa - kółka powinny mieć blokadę hamulcową, która uniemożliwia samodzielne przesuwanie.

Punkt 3 - Dopasowanie

Obecnie na rynku oferta łóżeczek turystycznych dla dziecka jest olbrzymia. Różnią się nie tylko wielkością i kolorem, ale też wyposażeniem. Moskitiera, przewijak, zabawki, nakładka z dodatkowymi przegrodami na niezbędne rzeczy, jak pieluchy, kremy, oliwki itp. - dodatki te spotkać można w różnych konfiguracjach. Oczywiście wpływają na cenę, dlatego warto przemyśleć ich zakup. Tym bardziej, że zajmują miejsce w bagażniku i prawdopodobnie wielu z nich nie wykorzystasz. Wystarczy pomyśleć o przewijaku - funkcjonalny oczywiście, jednak zajmuje dużo cennego miejsca. Tymczasem prawdopodobnie i tak pieluszki zmieniać będziesz na najbliższym łóżku.

Z tego i innych, wcześniej wymienionych powodów, zachęcamy do przemyślanych zakupów. Wtedy łóżeczko turystyczne będzie dobrą,