• Nowy

Step do fitnessu areobiku regulowany 2-stopniowy

Step do ćwiczeń to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika fitnessu. Dostarczy Ci solidnego wsparcia podczas treningów oraz pozwoli osiągnąć wymierne rezultaty zarówno w przypadku chęci schudnięcia jak i poprawienia kondycji fizycznej.

60,89 zł

(60,89 zł szt.)

Ilość

 • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
 • Szybka dostawa Szybka dostawa
 • Łatwy zwrot towaru Łatwy zwrot towaru

Skontaktuj się z nami

phoneTelefon: +48 533 760 300

emailEmail: kontakt@sternhoff.pl

Czas dostawy

local_shipping1-3 dni robocze

Step dwustopniowy do ćwiczeń fitness aerobiku

Step powstał w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 90tych XX wieku, od tego czasu cieszy się nieustannym powodzeniem. Od samego początku zajmuje istotne miejsce w klubach fitness oraz domowych siłowniach. Jest jednym z najpopularniejszych rodzajów zajęć cardio, szczególnie dla kobiet, które chcą schudnąć wykonując układy przy muzyce.

Do tego typu zajęć, konieczny jest stopień (czyli „step” po angielsku), który poprzez zmianę wysokości wpływa na intensywność wykonywanych ćwiczeń. Program treningowy na popularnym schodku jest niezwykle przyjemny i oparty na choreografii, która łączy zróżnicowane kroki w układ przy dźwiękach skocznej muzyki. Jest to bardzo dynamiczna aktywność, która wymaga dużych pokładów energii. Dzięki porywającym rytmom i przyjemnej atmosferze zbiorowego wysiłku, każdy daje się łatwo wciągnąć w ćwiczenia na stepie, wykonując swobodne ruchy podejmuje jednocześnie ogromny wysiłek podczas treningu.

Stepu można używać praktycznie w każdych warunkach i nie potrzeba na to wiele miejsca. Ćwiczenia na nim mogą być uzupełnieniem Twojego treningu na siłowni lub zupełnie osobną jednostką treningową.

Specyfikacja:

 • Przeznaczenie: Step do ćwiczeń
 • Trzystopniowa stopniowa regulacja wysokości
 • Antypoślizgowa wodoodporna powierzchnia
 • Gumowe podkładki antypoślizgowe
 • 6 całkowicie demontowalnych stopni
 • Możliwość przechowywania nieużywanych stopni pod stepem
 • Maksymalne obciążenie: 100kg
 • Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne
 • Wymiary: 67x28x10cm
 • Wysokość od podłoża: 10, 15 lub 20cm
 • Kolor: Czarno-żółty

Skład zestawu:

 • Step
 • 6x Bloczki
 • 12x Gumowe podkładki (wmontowane w stopnie)

Wysoka jakość wykonania

Stabilny, dobrze wyważony stopień został wykonany z wytrzymałego tworzywa ABS, dzięki czemu jest odporny na wgniecenia i zarysowania, nie trzeszczy kiedy się na nim stanie. Dostosowany został do maksymalnej wagi użytkownika ok 100 kilogramów.

Nowoczesny wygląd i wysoka jakość wykonania sprawią, że będzie to estetyczny i funkcjonalny dodatek do Twojej domowej siłowni.

Bezpieczeństwo

Dzięki zamontowanym gumowym podkładkom na spodzie każdego ze stopni, schodek nie ślizga się po powierzchni i nie przesuwa się na boki, dodatkowo nie zarysuje podłogi w trakcie intensywnych ćwiczeń.

Na powierzchni stepu zostały wykonane specjalne nacięcia, które gwarantują stabilność, pewność i bezpieczeństwo podczas każdego treningu, nawet tego najbardziej intensywnego.

Regulowana wysokość

W zestawie znajdziesz 6 bloczków, dzięki którym można łatwo dostosować wysokość sprzętu (10, 15 lub 20 centymetrów od podłoża) do indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania. Pozwala to na płynną adaptację do rosnącego poziomu zaawansowania oraz na zwiększanie intensywności ćwiczeń w miarę postępów. Pod spodem schodka znajdują się specjalnie przygotowane otwory, w które można wpiąć nieużywane stopnie.

Łatwe składanie i przechowywanie

Całość tworzy lekką konstrukcję, co sprawia, że łatwo można przenieść step w dowolne miejsce. Aby łatwiej go było przechować, należy zdemontować stopnie do parteru i wpiąć je w specjalnie przygotowane miejsce pod spodem sprzętu, dzięki czemu można zmniejszyć jego szerokość i bez problemu wsunąć pod łóżko lub za szafkę. Demontaż jak i ponowny montaż bloczków zajmuje dosłownie chwilę, więc szybko dostosujesz wysokość stepu do aktualnego treningu.

Zalety ćwiczeń na stepie:

Poprawa kondycji i wydolności. Ćwiczenia na schodku są idealne do treningów cardio, podczas jednej sesji aerobiku na stepie można spalić nawet do 600 kalorii i znacznie zredukować tkankę tłuszczową. Intensywne treningi poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową, a co za tym idzie chronią w dłuższej perspektywie czasu przed miażdżycą czy zawałem, wspierają także prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego.

Wzmocnienie mięśni

Regularne ćwiczenia pomagają wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie nóg, ud, pośladków, łydek czy nawet brzucha. Pozwalają zachować formę, ujędrnić ciało i wyszczuplić sylwetkę. Rytmiczne wchodzenie i schodzenie ze stopnia, obroty, wykopy i wykroki aktywnie angażują do pracy przede wszystkim mięśnie nóg oraz pośladków, co przyczyni się w dłuższym okresie czasu do ich wysmuklenia.

Działanie antystresowe

Dzięki ćwiczeniom z użyciem stepu ciało staje się bardziej elastyczne i polepszają się jego reakcje. Intensywny ruch w rytm dynamicznej muzyki powoduje wydzielanie hormonów szczęścia, przez co po treningu człowiek czuje się bardziej zrelaksowany i szczęśliwy. Jest to więc przy okazji doskonały sposób na redukcję codziennego stresu.

Poprawa koordynacji ruchowej i równowagi

Step to ćwiczenia wytrzymałościowe wpływające na poprawę koordynacji i pamięci ruchowej, dodają ciału gibkości. Odtwarzanie układów choreograficznych dostosowanych do tempa brzmiącej w tle muzyki poprawia wyczucie rytmu i refleks.

Element rehabilitacji

Ćwiczenia na platformie w dużym stopniu angażują mięśnie nóg, trening ten jest polecany osobom zmagającym się problemami stawów, głównie kolanowymi, biodrowymi i skokowymi, dzięki niemu wzmocnią się mięśnie wspierające ich prawidłowe funkcjonowanie, co zapobiegnie powstaniu urazów w przyszłości. Mogą być uzupełnieniem sesji rehabilitacyjnych, które można wykonywać samodzielnie w domu, oczywiście wskazana jest w tej kwestii wcześniejsza konsultacja z fizjoterapeutą.

Jakie ćwiczenia można wykonywać na stepie:

 • Wykroki i zakroki
 • Przysiady
 • Pompki
 • Planki
 • Przeskoki z nogi na nogę
 • Wskoki na stopień
 • Ćwiczenia z użyciem ciężarków, kettlebeeli lub gum oporowych

Idealny sprzęt do ćwiczeń w domu

Zakup stepu będzie dobrą inwestycją we własne zdrowie i wygląd. Jest to jednorazowy wydatek, który zwróci się z nawiązką. W domu możesz ćwiczyć o dogodnej dla siebie porze, nie musisz tracić czasu na dojazdy do fitness klubów, a przy okazji w trakcie treningu możesz obejrzeć ulubiony serial.

Przykładowe ćwiczenia

Step z wypadem - ustaw się na wprost platformy, postaw prawą nogę na stepie i zegnij ją tak, by kolano tworzyło kąt prosty, lewą nogę wyciągnij maksymalnie do tyłu, staraj się jak najszybciej zmieniać nogi na stepie.

Step z dotknięciem - stań na wprost platformy, postaw prawą nogę na stepie, a lewą tylko lekko go dotykaj, zmień nogi i postaw lewą nogę na stepie, a dotykaj go tylko prawą, zejdź z platformy. Powtarzaj kilka razy ćwiczenie zmieniając nogi.

Step z boku na bok - stań z boku platformy i postaw prawą nogę na stepie, postaw lewą nogę na stepie, zejdź ze stepu prawą nogą po drugiej stronie stepa, a później lewą, powtórz ćwiczenie po drugiej stronie platformy.

Step w górę i w dół - prawą nogę postaw na stepie, a następnie dostaw lewą nogę, prawą nogę opuść na dół, a następnie powtórz to z lewą nogą, powtórz ćwiczenie dowolną ilość razy.

Step z wykopem - postaw prawą, a następnie lewą nogę na stepie i zrób nią wykop do przodu, zejdź lewą nogą, a następnie prawą, zmieniaj nogi. Wchodzenia i wykopy powtarzaj tyle razy, na ile pozwala ci aktualna forma.

Step z podnoszeniem kolana - stań na wprost platformy i postaw na niej prawą nogę, podnieś maksymalnie lewe kolano, zejdź ze stepu najpierw lewą, a później prawą nogą, zmień nogę i powtórz ćwiczenie kilkakrotnie.

Staraj się utrzymywać jednostajne tempo wykonywanych ćwiczeń.

Step jest niewielkim urządzeniem, które pomoże urozmaicić codzienne treningi. Ćwiczenia na nim skutecznie angażują do pracy mięśnie dolnych partii ciała, modelują nogi i pośladki oraz pomagają w walce z cellulitem. Ponadto, systematyczne treningi na stepie wzmacniają serce, poprawiają ogólną kondycję organizmu, zwiększają masę mięśniową, polepszają nastrój i redukują skutki stresu.

SDH390
185 Przedmioty
2024-04-27

Opis

KurierPocztex
6
KurierPocztexP
6
Kurier
5
KurierP
5

Specyficzne kody

Nowy produkt

Brak recenzji użytkowników.