Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • AMIN HASSAN
  I am AMIN HASSAN, a broker with a link to high...
 • DwayneCrift
  I suffered with searing agonizing tendonitis in both...
 • JesseRop
  Yes I totally to with you on the wellness...
 • Willietuh
  We are a Team of IT Experts specialized in the...
 • Donald Cole
  Good day I contacted you some days back...

Tagi bloga

Nie ma tagu
Krzesełka do karmienia - oferta nie tylko dla troskliwych rodziców
20
maj
0
admin admin Blog Home
Krzesełka do karmienia - oferta nie tylko dla troskliwych rodziców

Posiłki zajmują szczególne miejsce w harmonogramie dziecka w pierwszych latach życia. Rodzice, chcąc zapewnić zbilansowaną dietę, stają na rzęsach, aby menu było urozmaicone i zdrowe.. Dbają też o wszystko wokół - atmosferę i komfortowe warunki, których nieodzownym elementem jest wygodne i funkcjonalne miejsce. Jednak krzesełka do karmienia to nie tylko produkt dla troskliwych rodziców. Zobacz, kto jeszcze się na nie skusi.

Posiłki zajmują szczególne miejsce w harmonogramie dziecka w pierwszych latach życia. Rodzice, chcąc zapewnić zbilansowaną dietę, stają na rzęsach, aby menu było urozmaicone i zdrowe.. Dbają też o wszystko wokół - atmosferę i komfortowe warunki, których nieodzownym elementem jest wygodne i funkcjonalne miejsce. Jednak krzesełka do karmienia to nie tylko produkt dla troskliwych rodziców. Zobacz, kto jeszcze się na nie skusi.

Domowe krzesełka do karmienia - wielofunkcyjny mebel, który rośnie wraz z dzieckiem

Oczywiście największą grupą odbiorców są niezaprzeczalnie rodzice, a krzesełko do karmienia staje się obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni w momencie rozpoczęcia rozszerzania diety maluszka tj. od 6 miesiąca życia.

Dla rodziców mebel musi spełniać jednak kilka podstawowych funkcji, a także posiadać odpowiednie parametry techniczne.

Stabilność

Pierwszą rzeczą, na którą zwracają oni uwagę, są materiały oraz sposób wykonania. Stelaż powinien być metalowy lub z aluminium, co zapewnia mocne oparcie i wytrzymałość. Jest to szczególnie istotne, gdyż zazwyczaj krzesełka do karmienia kupowane są na cały okres dzieciństwa, zatem muszą być dostosowane do wagi 2-, a nawet 3-latka.

Bezpieczeństwo

Równie istotne są pasy, które powinny w optymalny sposób chronić dziecko przed wypadnięciem lub wysunięciem się z fotelika do karmienia. Co istotne, rodzice myślą przyszłościowo. Chcą otrzymać produkt, który będzie służył ich dziecku przez kilka lat.

Są w stanie zainwestować więcej, jeśli krzesło ma rozwiązania, które to umożliwiają. Bezcenne okazują się więc pasy z regulacją lub kilkustopniowym zapięciem, dzięki czemu można je dopasować do wymiarów kilkulatka.

W tym zakresie ważne jest również samo oparcie oraz możliwość ustawiania jego wysokości, co zapewnia właściwą ochronę dla kręgosłupa, dbając tym samym o jego prawidłowy rozwój.

Komfort

Krzesełko do karmienia dziecka musi być wygodne dla małego użytkownika i bezproblemowe dla rodziców.

Istotny jest materiał obicia. Powinien być przewiewny, aby minimalizować ryzyko odparzeń skóry dziecka w okresie letnich upałów. Takie rozwiązanie zapewnia też cyrkulację powietrza i pozwala skórze oddychać.

Jednocześnie pożądane jest tworzywo, które łatwo się czyści. Ten warunek jest wręcz konieczny, aby rodzice zwrócili uwagę na krzesełko do karmienia. Resztki zmielonych zupek, kotletów i puddingów są absolutnie normalną rzeczą podczas nauki jedzenia.

Kolejnym elementem jest tacka, na której lądują talerze z posiłkami. Jej rozmiary powinny zapewniać komfort ustawienia także dodatkowych elementów takich, jak zabawki, które często służą rodzicom do odwrócenia uwagi dzieci podczas posiłków. Ważna jest także funkcja zdejmowania, która ułatwia czyszczenie.

Kółka to kolejny element budowy doceniany przez rodziców. Ułatwiają transport krzesełka do karmienia i ustawienie w dogodnym miejscu. Opcje domowe są dość ciężkie, a kółka w ich przypadku wręcz zbawienne.

Wielofunkcyjność

Jak wspomnieliśmy, dobry, domowy fotelik do karmienia rośnie wraz z dzieckiem. Dlatego ciekawe są różne, dodatkowe role, które może on pełnić.

Fantastycznym pomysłem okazują się płozy, które można stosować zamiennie z tradycyjnym wykończeniem stelażu. Pozwalają na przekształcenie krzesełka do karmienia w wygodną kołyskę, która uśpi w szczególności kilkumiesięcznego brzdąca.

W przypadku starszych dzieci funkcję chwilowego łóżeczka można uzyskać dzięki siedzisku, jeśli ma ustawienie kąta nachylenia.

W ostatnim czasie w naszej hurtowni pojawiła się także interesująca propozycja krzesła bujanego do karmienia, które można przekształcić w stolik dziecięcy i samodzielne krzesło, gdy maluch kończy 2-3 lata. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu, jeden mebel służy znacznie dłużej.

“Przemysłowe” krzesełka do karmienia - cechy mebla idealnego do przestrzeni publicznych

Jak wspomnieliśmy, rodzice to nie jedyni odbiorcy tego typu produktów. Sporą, potężną wręcz grupą są restauracje, kawiarnie, stacje benzynowe, a także galerie handlowe.

Wśród nich wyróżniają się sklepy wielkopowierzchniowe, których założeniem jest właśnie zapewnienie komfortowych warunków do wypoczynku rodzinom. Krzesełka do karmienia dzieci są niemal wszędzie. Przynajmniej jedno znajduje się w pokoju “Matki z Dzieckiem”, a kilka w strefie tzw. Foodcourt. Część restauracji i kawiarni wspiera nimi także swoje wyposażenie. To potężna grupa odbiorców, na którą warto zwrócić uwagę.

Ich oczekiwania są jednak zupełnie inne.

Tacy klienci oczekują:

Lekkości

Krzesełko do karmienia w restauracji czy galerii ma być lekkie. Będzie prawdopodobnie przenoszone albo przez obsługę, albo przez samych rodziców. Metalowa lub aluminiowa konstrukcja podnóżka jest oczywiście konieczna dla zapewnienia właściwej stabilności, jednak ważna jest tu prostota. Stelaż bez dodatkowych wzmocnień jest praktyczniejszy.

Ergonomiczności

Krzesełka do karmienia dzieci dedykowanego do takich obiektów powinny mieć stosunkowo niewielkie rozmiary. Dotyczy to zarówno szerokość rozstawionych nóżek, jak i wysokości samego oparcia.

Pierwszy element wpływa na to, ile miejsca zajmuje mebel. Im mniej, tym jest praktyczniejszy. Ustawiony przy stoliku nie zabiera przestrzeni komunikacyjnej, co jest komfortowe dla obsługi restauracji i pozostałych gości.

Wysokość ma istotny wpływ na aspekt estetyczny i wizualny. Duże oparcie jest widoczne, zakłóca tym samym dopracowaną aranżację. Niskie jest niemal niewidoczne.

Praktyczności

Krzesełko do karmienia musi dać się łatwo wyczyścić, a w dzisiejszej, po pandemicznej rzeczywistości - także zdezynfekować. Idealnie jest, jeśli ma zdejmowaną tackę, a oparcie wykonane jest z plastiku, który nie absorbuje resztek pokarmu, a czyszczenie polega na przetarciu ściereczką z detergentem.

Taka opcja, jak dostępne w Sternhoff Krzesełko do karmienia Piccolo spełnia te warunki. Co częściej, wybierane jest też często przez rodziców dla swoich nieco starszych dzieci. Jego wysokość umożliwia dostawienie go do tradycyjnego, domowego stołu jadalnego, co zwiększa komfort posiłków rodzinnych.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi produktami, zapraszamy do odwiedzenia zakładki z krzesełkami do karmienia dla dzieci. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Leave your comment