Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • owenucijamzun
  http://fjksldhyaodh.com/ - Imidiw Iinuva...
 • owenucijamzun
  http://fjksldhyaodh.com/ - Imidiw Iinuva...
 • Kamil
  Co do terapii ciepła i zimna to są masażery z...
 • MelvinFub
  казино онлайн попул¤рное
 • JessenuH
  hellou, we have win-win sports bets...

Tagi bloga

Nie ma tagu
Suszarka do grzybów - jaką wybrać?
24
lis
0
admin admin Blog Home
Suszarka do grzybów - jaką wybrać?

Trzeba przyznać, że w Polsce grzyby są dość drogie. Jeśli planujemy je zakupić w sklepie czy nawet przez internet, musimy liczyć się z tym, że ich cena nie będzie najniższa. O ile w sezonie jesiennym wystarczy odwiedzić las, żeby nazbierać trochę podgrzybków, koźlaków czy rydzów, o tyle w sezonie zimowym będzie to niewykonalne. Suszarka na grzyby daje nam jednak możliwość zrobienia zapasów. Jeśli nasze zbiory zostaną odpowiednio przetworzone, będziemy mogli czerpać z ich smaku oraz aromatu przez cały rok. Najlepsza suszarka do grzybów to taka, która pomieści nasze zbiory i wysuszy je tak, żeby nie zostały pozbawione zapachu.

Jak działa suszarka do grzybów?

Działanie suszarki do grzybów jest dość proste. Cały proces polega na tym, żeby usunąć wodę z grzybów. Odbywa się to poprzez pompowanie do urządzenia, z pomocą specjalnych wentylatorów, ciepłego powietrza, które rozprzestrzenia się po nim od dołu do góry. Suszarnia do grzybów ma właściwie dostosowaną temperaturę, żeby wilgoć mogła być eliminowana stopniowo, dzięki czemu grzyby nie pieką się, a powoli osuszają. Cały proces jest dość powolny, ponieważ trwa od 4 do 8 godzin. Wszystko jednak zależy od klasy urządzenia oraz ustawień związanych z temperaturą. Istotne jest również to, ile danego produktu załadujemy do suszarki do grzybów. Jeśli będzie ona uzupełniona w 100% to cały proces również może się wydłużyć.

Jakie są rodzaje suszarek do grzybów?

Suszarki do suszenia grzybów możemy podzielić na budowę, kształt i sposób suszenia. Jeśli chodzi o tematykę związaną z kształtem, to wyróżniamy głównie urządzenia prostokątne oraz okrągłe. Wybór tak naprawdę zależy od naszych preferencji, ponieważ jest to najmniej istotny parametr ze wszystkich.

Najlepsza suszarka do grzybów to urządzenie, które zostało wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej. Oczywiście mowa o sitach suszarki, ponieważ zewnętrzne elementy konstrukcyjne nie mają większego znaczenie. Co ważne suszona żywność przygotowana we współczesnych urządzeniach, jest bezpieczna nawet dla najmłodszych.

Jeśli chodzi o sposób suszenia, to tak naprawdę urządzenia są podzielone na sprzęt, który wykorzystuje cyrkulację ciepłego powietrza oraz taki, który używa promieni na podczerwień. Drugie rozwiązanie jest dość nowe i mało popularne. Swoim działaniem przypomina suszenie grzybów na słońcu. Pierwsza opcja to ta stosowana w większości suszarek.

Jaka suszarka do grzybów będzie najlepsza?

To już tak naprawdę zależy od naszych preferencji. Co do metody suszenia, polecamy klasyczne rozwiązania zorientowane na zastosowanie cyrkulacji ciepłego powietrza. Są bardziej sprawdzone i pewne. Suszarki do grzybów powinny być dopasowane swoją wielkością proporcjonalnie do zbiorów, które w sezonie goszczą w naszych domach. Urządzenia dostępne w naszym sklepie internetowym, pozwalają sobie poradzić jednorazowo z produktami o masie do 5 kg. Suszarnia do grzybów, które działają przemysłowo, potrafią rozprawić się ze znacznie większymi ilościami, natomiast do użytku domowego promowane przez nas urządzenia radzą sobie fantastycznie. Dobrze też zweryfikować, z jakimi temperaturami radzi sobie sprzęt. Suszarka do grzybów powinna być przystosowana do temperatur od 35 do 70 stopni Celsjusza. W zależności od tego, gdzie będzie stało urządzenie, możemy zadbać również o jego atrakcyjny design.

Jak suszyć grzyby w suszarce?

Na samym początku należy zatroszczyć się o to, żeby żaden z grzybów nie był robaczywy. Myjemy je dokładnie i osuszamy. Początkowy proces suszenia może nastąpić z wykorzystaniem piekarnika i temperatury nie wyższej niż 30 stopni, ale nie ma takiej konieczności. Suszarka na grzyby może zostać wypełniona zbiorami o grubości do 1 cm. Dzięki temu proces odparowania wody pójdzie znacznie sprawniej. Niewielkie grzyby możemy suszyć w całość, a większe pokroić w plastry. Nóżka również nadaje się do spożytkowania i wytrącenia z niej nadmiaru wody. Suszarki do suszenia grzybów powinny poradzić sobie z 5 kg ładunkiem w czasie ok. 8 godzin. Wszystko będzie zależało od tego jak mocno planujemy wysuszyć zbiory oraz jaka jest moc naszego urządzenia.

Jaka jest cena suszarki do grzybów?

Ceny za urządzeń wahają się tak naprawdę między kwotami od 100 do 300 zł. Najlepsza suszarka do grzybów wcale nie musi kosztować majątku. W naszym sklepie internetowym znajdziesz nowoczesny model w kwocie poniżej 200 zł - przekonaj się sam. Suszarki do grzybów, to inwestycja zdecydowanie warta swoich pieniędzy. Mimo nazwy, jaką jej nadano, prawda jest taka, że sprzęt może być znacznie bardziej funkcjonalny. Suszarki do grzybów mogą służyć nam do przygotowania chipsów bananowych, czy też osuszania innych owoców. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować bardzo smaczne i zdrowe przekąski.

Suszarka do grzybów - jaką wybrać - podsumowanie.

Zakup sprzętu powinien być dostosowany do tego, jak często będziemy z produktu korzystać. Wybierając suszarki do grzybów dla pojedynczych zbiorów, nie musimy zwracać przesadnej uwagi na cenę, ponieważ praktycznie każdy sprzęt poradzi sobie z niewielkimi ilościami przeznaczonymi do osuszenia. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy w sezonie jesiennym naprawdę dużo czasu spędzamy w lesie w poszukiwaniu dorodnych okazów. Jeśli naszą pasją jest grzybobranie, to szkoda, żeby grzyby się zmarnowały, lepiej zadbać o nie, nawet jeśli są to duże ilości, osuszyć je i rozdać najbliższym. Zawsze będzie można je spożytkować jako świetny dodatek do sosów czy zupy grzybowej. Suszarnia do grzybów swoją wielkością oraz kształtem także powinna odpowiadać naszym preferencjom. Dobrze zatroszczyć się o to, żeby jej elementy były wykonane z właściwej jakości produktów. Jeśli szukasz dla siebie idealnej suszarki do grzybów, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z naszą ofertą.

Leave your comment