Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • MikhailRE
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Ukrainy....
 • Davidreona
  That means you'll get the idea some fresh features...
 • MixailR
  Czesc. Jestem prywatnym specjalista z Ukrainy,...
 • skyreveryshorp
  Prague Private Jet Challenger 350 - more...
 • Dorabotkasaytovn
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Kijowa....

Tagi bloga

Nie ma tagu
Trening z gumami oporowymi - najlepsze ćwiczenia.
25
lis
0
admin admin Blog Home
Trening z gumami oporowymi - najlepsze ćwiczenia.

Ćwiczenia z gumami oporowymi stanowią fantastyczną alternatywę dla wizyt na siłowni czy zajęć fitness. Cały trening możemy przeprowadzić w domowym zaciszu, bez wkurzania się o to, że sprzęt na siłowni znowu jest zajęty. Nie musimy też stać w korkach, szukać miejsca parkingowego czy denerwować się zbyt dużą liczbą osób na zajęciach fitness. Trening z gumami potrafi naprawdę dać w kość. Pozwala on zbudować atrakcyjną sylwetkę oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Dodatkowo gumy nie zajmują wiele miejsca, bez problemu możemy ukryć je w szafce czy szufladzie, a w razie potrzeby wyciągnąć i zrobić sobie domowe zajęcia sportowe. W tym artykule dowiesz się, jakie są najlepsze ćwiczenia z gumami oraz jak możesz je wykonać w dowolnym miejscu, w którym się znajdujesz.

Dlaczego warto ćwiczyć z gumami oporowymi?

Przede wszystkim dlatego, że potrafią fantastycznie wzmocnić całe nasze ciało. Dodatkowo budują atrakcyjną, jędrną sylwetkę, a także zmniejszają ryzyko występowania bólów pleców lub innych partii ciała narażonych na kontuzje podczas naszej codziennej pracy. Niestety, ale z uwagi na dość popularną obecnie pracę biurową, wiele osób skarży się na wady postawy, oraz silne bóle w odcinku szyjnym czy też lędźwiowym kręgosłupa. Ćwiczenia z gumami mogą mieć zbawienny wpływ, ponieważ pozwalają nam się rozciągnąć oraz wzmocnić partie mięśniowe, a także zadbać o stabilizację naszej sylwetki.

Dodatkowo ćwiczenia z gumą można wykonać w dowolnym miejscu. Ten niewielki sprzęt treningowy, możemy zabrać ze sobą na wyjazdy służbowe, delegacje czy też wakacje. Pozwoli nam to zachować systematyczność w trakcie treningu, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować nasze postanowienia bez względu na to gdzie się znajdujemy.

Ćwiczenia z gumą są również fantastycznym sposobem na poprawę humoru. Badania potwierdzają, że po aktywności fizycznej związanej z treningiem, nasz mózg odwdzięcza się nam z pomocą dopaminy. Dlatego po solidnej dawce zmęczenia czujemy błogą satysfakcję i radość z wykonanej pracy.

Co jest lepsze trening z gumami czy trening na siłowni?

Na to pytanie ciężko będzie jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, co jest naszym celem treningowym. Jeśli planujemy zbudować sylwetkę kulturysty, to ćwiczenia oporowe mogą okazać się niewystarczające. Dla takich efektów konieczne będzie przerzucanie ogromnych ciężarów na siłowni i nierzadko, wspomaganie się specjalnymi suplementami. Jeśli natomiast planujemy po prostu zadbać o swoje zdrowie i zbudować fajną sylwetkę, która będzie wyglądała atrakcyjnie na plaży czy też na basenie i pozwoli nam poczuć się dobrze w naszym ciele, to ćwiczenia z gumami oporowymi sprawdzą się fantastycznie.

Ogromnym atutem treningu z bandami jest to, że możemy dostosować jego intensywność do naszych konkretnych postanowień. Nieco inaczej będzie wyglądał trening, który ma pozwolić nam schudnąć, a trening, na którym planujemy zbudować mięśnie. Różnica jest taka, że w pierwszej opcji powinniśmy być bardziej zmęczeni, robić sobie krótkie przerwy i stosować wysoką intensywność. W wariancie zorientowanym na budowę masy mięśniowej musimy się skupić na tym, żeby ćwiczenia oporowe były ciężkie, a na naszym talerzu po treningu czekała solidna porcja jedzenia.

Jak ćwiczenia z gumami warto wykonywać?

Tak naprawdę wszystko jest uwarunkowane tym jaki mamy cel treningowy. Jeśli planujemy głównie zadbać o swoje zdrowie i pozbyć się zbędnej fałdki na brzuchu, to ćwiczenia z gumą oporową powinny być ogólnorozwojowe, czyli angażować wszystkie partie mięśniowe po trochu. Przykładowo mogą być to pompki lub przysiady, które również możemy wykonywać w wariancie z gumą oporową.

Dla przykładu przeanalizujmy sobie, jak możemy zrobić przysiad z użyciem gumy. Będą nam potrzebne małe bandy, które według naszych możliwości założymy na swoje uda. Każda guma ma inny kolor. Charakteryzuje się on konkretnym oporem, jaki stawia band w trakcie treningu. Przykładowo, w zestawie bandów dostępnym w naszym sklepie, znajduje się guma żółta, która stawia opór do 9 kg. Możemy założyć ją na nasze uda i podczas klasycznego przysiadu starać się prowadzić kolana na zewnątrz ciała. Dzięki temu lepiej zaangażujemy nasze pośladki. Trening z gumami oporowymi będzie znacznie bardziej efektywny niż ćwiczenia z masą własnego ciała.

Jak ćwiczenia z gumami będą dobre na płaski brzuch?

Wykorzystując ten rodzaj sprzętu do treningu brzucha, tak naprawdę dbamy o mięśnie głębokie, oraz poprawę postawy ciała. Ćwiczenia z gumą na brzuch możemy wykonywać w taki sposób, że mocujemy gumę o jakiś stabilny przedmiot w pomieszczeniu, może to być klamka od drzwi. Robimy to tak, żeby guma była zamocowana po naszej lewej lub prawej stronie. Ćwiczenie z gumą na brzuch daje efekty, jeśli guma będzie odpowiednio napięta. Następnie, naprzemiennie przyciągamy gumę do naszej klatki piersiowej i prostujemy ręce. Zadanie jest dość niepozorne, natomiast po kilkunastu powtórzeniach nasze mięśnie brzucha zaczynają płonąć. Ćwiczenie wykonujemy od 3 do 5 razy na stronę.

Jak ćwiczenia z gumą na pośladki będą najlepsze?

Ćwiczenia z gumą na pośladki pomogą nam ujędrnić ciało w tych obszarach. Jednym z ćwiczeń, jakie możemy wykonać, jest wspomniany wcześniej przysiad. Chcemy natomiast dać Ci więcej możliwości treningowych, dlatego opiszemy jak wykonać ruch, jakim jest Glute Bridge. Jest to ćwiczenie na pośladki z gumą, które zaczynamy od tego, że kładziemy się na plecach. Zakładamy band na uda i zbliżamy stopy maksymalnie do pośladków. Następnie wypychamy biodra w górę i prowadzimy kolana na zewnątrz ciała. Ćwiczenie na pośladki z gumą wykonujemy w takiej ilości powtórzeń, która sprawi, że nasze pośladki zaczynają piec. Jest to kolejny przykład dość niepozornego zadania, które fantastycznie wpływa na budowę atrakcyjnej sylwetki.

Czy z gumami możemy trenować całe ciało?

Oczywiście, że tak. Ćwiczenia z gumą pozwalają nam na zbudowanie siły oraz pozbycie się zbędnych kilogramów. Możemy dzięki właściwie dobranym planem treningowym zadbać o rozwój każdej partii mięśniowej. To, co jest ogromnym atutem ćwiczenia z gumami, to fakt, że ich opór możemy zwiększać praktycznie bez końca. Pozwala nam to na stałe programowanie oraz osiąganie coraz to lepszych wyników sylwetkowych, a także siłowych.

Jak zbudować mięśnie trenując z gumami oporowymi?

Kluczem do sukcesu jest stałe zwiększanie oporu, jaki generuje guma. Wystarczy, że podczas wykonywania określonego ćwiczenia, złapiemy ją nieco dalej. W ten sposób ćwiczenia oporowe staną się dla nas trudniejsze. Pozwoli nam to na progresywne przeładowanie tkanki mięśniowej, czyli w duży uproszczeniu, mięsień będzie musiał się bardziej napracować, a co za tym idzie, stanie się silniejszy. Ćwiczenia z gumami oporowymi naprawdę dają bardzo duże możliwości jeśli chodzi o kształtowanie sylwetki i budowę masy mięśniowej. Świetnie sprawdzą się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Trening z gumami oporowymi - najlepsze ćwiczenia - podsumowanie.

Jeśli chodzi o właściwy wybór ćwiczeń, to tak naprawdę w pierwszej kolejności musimy ustalić, jaki jest nasz cel treningowy. Nie każdy chce być kulturystą. Niektórzy wybierają trening z gumami, ponieważ chcą ćwiczyć w domu i po prostu zadbać o swoje zdrowie i ciało. Inni decydują się na tego rodzaju aktywność ze względu na to, że chcą pożegnać niechcianą oponkę na brzuchu, która utrudnia zakładanie spodni. Na ogół ćwiczenia z gumami są świetną alternatywą dla siłowni czy też zajęć fitness i pozwalają osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Jeśli chcesz zamówić gumy do treningów oporowych, to zapraszamy na naszą stronę, gdzie możesz wybrać sprzęt idealny dla siebie.

Leave your comment