Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • MikhailRE
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Ukrainy....
 • Davidreona
  That means you'll get the idea some fresh features...
 • MixailR
  Czesc. Jestem prywatnym specjalista z Ukrainy,...
 • skyreveryshorp
  Prague Private Jet Challenger 350 - more...
 • Dorabotkasaytovn
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Kijowa....

Tagi bloga

Nie ma tagu
Jakie korzyści przynosi stosowanie mat do akupresury?
25
lis
0
admin admin Blog Home
Jakie korzyści przynosi stosowanie mat do akupresury?

W internecie krąży dużo informacji na temat zbawiennego zastosowania maty z kolcami. Wiele osób rozpisuje się o tym, że jest to fantastyczna sposób na poprawę samopoczucia, eliminację bólu karku czy też całego kręgosłupa. Niektóre źródła informują nawet o tym, że mata do akupresury potrafi leczyć bezsenność. Postanowiliśmy zebrać wszystkie dostępne na ten temat informację i stworzyć jeden obszerny artykuł, który wyjaśni, jakie są realne korzyści stosowania mat do akupresury i czy warto w taki gadżet inwestować.

Na czym polega akupresura?

Tak naprawdę jest to technika, która zakłada uciskanie różnych punktów na powierzchni naszego ciała. Mata do akupresury wyposażona jest w specjalne kolce, które uciskając odpowiednie miejsca, mogą prowadzić do łagodzenia stresu, a także napięcia mięśniowego. Dodatkowo mata i akupresura, na której zasadach oparty jest produkt, mogą stymulować produkcję endorfin, dlatego po odbytej sesji, możemy zauważyć znaczną poprawę samopoczucia.

Czym się różni akupresura od akupunktury?

W internecie dość często pojawiają się hasła typu „mata do akupunktury”. Jest to jednak pojęcie błędne. Akupunktura polega na nakłuwaniu specjalnymi igłami, ciała osoby, która poddaje się zabiegowi. Żeby mata i akupunktura mogły iść ze sobą w parze, to przyrząd powinien być skonstruowany nie z kolców, a igieł, które musiałby wbijać się w naszą skórę dość głęboko. Taki produkt byłby bardzo ryzykowny do stosowania bez specjalistycznej wiedzy. Także, dla jasności — akupresura od akupunktury różni się tym, że pierwsza technika zakłada uciskanie punktów na ciele, a druga nakłuwanie skóry z pomocą specjalnych igieł.

Mata do masażu - zalety stosowania.

Trzeba przyznać, że zalety stosowania terapii uciskowej potrafią być bardzo efektywne. Zachowując systematyczność, możemy zniwelować napięcie mięśniowe oraz bóle w kręgosłupie. Mata do masażu nie jest przyrządem wymagającym. Wystarczy spędzić na niej kilkanaście minut dziennie. Nie trzeba mieć specjalnego przygotowania, ćwiczeń, ani umiejętności, których opanowanie zajmowałoby dużo czasu. Mata i akupresura mogą wpłynąć na poprawę krążenia, a także ogólne pobudzenia ciała. Warto więc rozważyć wprowadzenie jej stosowanie do naszej codziennej rutyny.

Jak powinna być wykorzystywana mata do akupresury?

Całe skomplikowanie procesu związanego z wykorzystywaniem maty do akupresury polega na zachowaniu regularności. Pierwsze podejścia do kontaktu z tym gadżetem powinny być dość ostrożne. Dobrze zaplanować sobie ok. 5 minut na kilka początkowych sesji, ponieważ nasze ciało musi się przyzwyczaić do nowych bodźców. Mata z kolcami może wywoływać dyskomfort, jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z podobnymi praktykami. Dobrze, żeby kolce miały bezpośredni kontakt ze skórą, wtedy możemy liczyć na lepsze efekty. Jeśli natomiast dyskomfort będzie zbyt silny, możemy użyć cienkiej koszulki. Kiedy już przyzwyczaimy się do bodźca, możemy ją zdjąć i położyć się na macie gołym ciałem. Wraz z kolejnymi sesjami, możemy wydłużać czas korzystania z maty, w zależności od tego ile jesteśmy w stanie wytrzymać. Standardowa sesja powinna trwać od 15 do 30 minut.

Czy mata do akupresury pomaga na ból pleców?

Jak najbardziej mata do akupresury może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie osób, które skarżą się na bóle pleców. Kilkunastominutowa sesja wykonywana systematycznie przez ok. 14 dni potrafi znacząco obniżyć dyskomfort. Dzięki macie z kolcami poziom bólu maleje. Jest to uwarunkowane tym, że nacisk generowany przez wystające elementy maty rozluźnia mięśnie wokół kręgosłupa i ciało staje się mniej napięte. Dodatkowym atutem jest fakt, że poprawia się nasze krążenie krwi, a ma to bezpośredni wpływ na dotlenienie organizmu. Dzięki temu nie tylko pozbywamy się bólu pleców, ale możemy również wyeliminować bóle głowy.

Mata do akupresury - czy pomaga na ból karku?

Żeby mata mogła mieć wpływ na obniżenie bólu karku, powinniśmy zdecydować się na produkt, który w zestawie będzie miał również specjalną poduszkę z kolcami, taką jak ta dostępna na naszej stronie. Mata do akupresury ma zbyt krótkie kolce, żeby sięgały one bezpośrednio do naszego karku. Z tego powodu nie będą one w stanie generować nacisku w odpowiednich punktach. Zupełnie inaczej jest w przypadku wykorzystania poduszki z kolcami. Możemy położyć ją pod karkiem i cieszyć się zniwelowanym napięciem, które pojawia się zakończonej sesji. Mata i akupresura świetnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy prześladują nas bóle karku. Musimy jednak pamiętać, żeby wybrać właściwy produkt, do którego została dołączona poduszka.

Czy mata do akupresury leczy bezsenność?

Przyczyny bezsenności mogą wynikać z różnych powodów. Ciężko więc jednoznacznie stwierdzić czy mata do akupresury leczy bezsenność. Bez wątpienia jest w stanie zniwelować poziom stresu i napięcia mięśniowego. Właściwe dotlenienie organizmu spowodowane poprawą krążenie również może mieć istotny wpływ na jakość naszego snu. Mata z kolcami na pewno nie pogorszy więc tego, jak śpimy, a może się okazać, że dzięki regulacji napięcia problemy z bezsennością znikną. Jeśli jednak tak się nie stanie, warto pomyśleć o tym, żeby udać się do specjalisty i zbadać przyczyny problemu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania maty do akupresury?

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, kiedy lepiej nie stosować sesji opartych na akupresurze. Przede wszystkim będą to wszystkie przypadki, kiedy nasze ciało może wykazywać reakcje alergiczne na materiały, z których powstała mata do masażu. Dodatkowo lepiej wystrzegać się używania produktu, jeśli dotyczą nas ostre choroby skórne lub infekcje. Przeciwwskazania uwzględniają również ostre zakrzepowe zapalenie żył i choroby krwi, a także stan przewlekłego zmęczenia. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości dotyczącego tego, czy w przypadku naszego stanu zdrowia mata i akupresura będą dobrym rozwiązaniem, to warto skonsultować się w tej kwestii ze specjalistą.

Jakie korzyści przynosi stosowanie mat do akupresury - podsumowanie.

Mata do akupresury może zapewnić nam wiele korzyści prozdrowotnych. Wpływa na niwelowanie bólu kręgosłupa, napięcia mięśniowego, oraz wspomaga dotlenianie organizmu. Niektórzy specjaliści twierdzą, że systematyczne sesje pozwalają nawet na osłabienie stanów depresyjnych oraz zaburzeń lękowych. Oczywiście mata z kolcami powinna być wykorzystywana tylko wtedy, jeśli nie zaszkodzi ona naszemu zdrowiu. Jest kilka przeciwwskazań, które dotyczą jej stosowania, natomiast są to dość sporadyczne przypadki. Maty w fantastycznych cenach znajdziesz w naszym sklepie internetowym - przekonaj się sam. Pamiętaj również, żeby nie mylić akupunktury z akupresurą. I wykorzystywać matę bardziej w formie dodatku niż recepty na rozwiązywanie wszystkich problemów ze zdrowiem.

Leave your comment