Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • MikhailRE
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Ukrainy....
 • Davidreona
  That means you'll get the idea some fresh features...
 • MixailR
  Czesc. Jestem prywatnym specjalista z Ukrainy,...
 • skyreveryshorp
  Prague Private Jet Challenger 350 - more...
 • Dorabotkasaytovn
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Kijowa....

Tagi bloga

Nie ma tagu
Mata do ćwiczeń - czyli niezbędnik każdego dobrego treningu w domu
25
lis
0
admin admin Blog Home
Mata do ćwiczeń - czyli niezbędnik każdego dobrego treningu w domu

Podczas wykonywania treningu w domowym zaciszu warto zatroszczyć się o odpowiednie warunki. Jednym z akcesoriów, które może realnie podnieść komfort wykonywanych ćwiczeń, jest oczywiście mata treningowa . Dzięki niej fitness lub jakakolwiek inna aktywność fizyczna, którą wykonujemy, jest dużo bezpieczniejsza i wygodniejsza. Mata do ćwiczeń zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu i stanowi świetną izolację od nawierzchni naszego mieszkania. Nie musimy więc obawiać się o to, że porysujemy panele czy wywołamy inne uszkodzenie wynikające z naszej dynamicznej aktywności. W tym artykule omówimy sobie, jaka mata treningowa najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach. Zaczynajmy!

Rodzaje mat do ćwiczeń.

Na wstępie warto wspomnieć, że maty do treningu nie tylko muszą być przeznaczone do zajęć w formie fitness. Bardzo dobrze sprawdzą się również do wykonywania ćwiczeń z zakresu rozciągania i jogi. W zależności od tego, jaki trening planujemy wykonywać na co dzień, powinniśmy wybrać właściwy rodzaj maty, która uczyni tę aktywność bardziej komfortową.

Tak naprawdę możemy wyróżnić trzy główne rodzaje mat do ćwiczeń, z jakimi spotykamy się najczęściej:

Mata gimnastyczna

Jest to grubsza mata, swoją formą zbliżona bardziej do materaca. Umożliwia pracę nad swoim ciałem w zakresie gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć akrobatycznych. Dość rzadko jest wykorzystywana w domowym zaciszu, chyba że ktoś dysponuje większą przestrzenią, na której mata do treningu mogłaby zostać zainstalowana. Od innych mat odróżnia ją to, że jest grubsza, oraz zapewnia lepszą amortyzację.

Mata do jogi

Nie musimy skupiać się na tym, żeby nasza matka miała jakieś specjalne parametry. Jeśli wykorzystujemy ją z przeznaczeniem do trenowania jogi, to po prostu powinna być komfortowa i na tyle cienka, żebyśmy nie zapadali się w niej w trakcie wykonywania pozycji treningowych.

Mata do treningu

Ten produkt powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką opornością oraz właściwą amortyzacją. Maty do treningu nie powinny odkształcać się pod naszym ciężarem, ponieważ prowadzi to do ich przedwczesnego zużycia. Dodatkowo mata powinna być antypoślizgowa, ponieważ chroni nas to przed tym, żeby w trakcie dynamicznych ćwiczeń, powierzchnia materiału nie uciekła nam spod stóp, bo mogłoby to doprowadzić do kontuzji.

Jeśli poszukujesz maty do treningu, która będzie dość uniwersalna i pozwoli Ci wykonywać treningi fitness, jogę i rozciąganie, to koniecznie odwiedź naszą stronę i poznaj polecane przez nas maty do ćwiczeń domowych.

Jak wybrać dla siebie najlepszą matę treningową?

Wszystko zależy od tego, jakie będzie jej przeznaczenie. Jeśli mata do ćwiczeń będzie wykorzystywana wyłącznie w domu, to musimy zatroszczyć się o to, żeby postawić na produkt antypoślizgowy. Dzięki temu będzie on dobrze trzymał się parkietu, płytek paneli czy też innej nawierzchni, na której planujemy wykonywać ćwiczenia.

Warto zadbać o to, żeby mata treningowa była produktem dość uniwersalnym, który pozwala na rozwijanie swoich umiejętności w różnych dyscyplinach. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie postawić na opcję, która umożliwi zarówno komfortowe rozciąganie, jak i dynamiczny trening fitness.

Mata do ćwiczeń powinna mieć przynajmniej 1,5 cm grubości, ponieważ zapewni to właściwą amortyzację podczas podskoków, co z kolei przekłada się na to, że nasze stawy będą mniej przeciążone, dzięki czemu treningi będą bardziej bezpieczne. Dodatkowo grubość na wspomnianym poziomie stanowi świetną izolację od podłoża, więc właściwe dobrana mata do ćwiczeń może być wykorzystywana również w podróży jako mata pod śpiwór oddzielająca nas od chłodnej ziemi.

Z jakiego materiału powinna być mata do ćwiczeń?

Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą opcją jest wykorzystywanie maty do treningu z pianki NBR. Jest to rodzaj syntetycznego kauczuku, który jest bardzo giętki, miękki i elastyczny. Dzięki temu mata pozwoli nam, komfortowo ćwiczyć zapewniając stabilną przestrzeń do treningu, a później możemy ją bez problemu spakować do specjalnej torby dołączonej do zestawu. Jeśli interesuje Cię mata do treningu, to koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując matę do ćwiczeń?

Mata do ćwiczeń powinna być przede wszystkim dostosowana do rodzaju aktywności, jaką planujemy wykonywać. Jeśli będą to zajęcia fitness dobrze postawić na produkt antypoślizgowy, ponieważ dzięki temu zapewniamy sobie bardzo komfortową oraz stabilną przestrzeń treningową. Dobrze postawić również na odpowiedni materiał. W tym temacie rekomendujemy produkty oparte o piankę NBR, która ma specjalnie właściwości wskazane dla akcesoriów treningowych tego rodzaju. Mata treningowa powinna być produktem dość uniwersalnym, który pozwoli nam nie tylko na dynamiczny trening, ale też da możliwości komfortowego rozciągania się, praktykowania medytacji lub ćwiczeń z zakresu jogi.

Mata do ćwiczeń - czyli niezbędnik każdego dobrego treningu w domu - podsumowanie.

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób mata do ćwiczeń będzie przez nas wykorzystywana. Możemy wybierać akcesoria dostosowane do wykonywania zadań korekcyjnych, treningów jogi, lub zajęć fitness. Każda aktywność w domowy zaciszu powinna być dla nas możliwie jak najbardziej komfortowa. Dzięki temu nie stracimy motywacji i będziemy ją kontynuować z pasją i zaangażowaniem. Właściwy wybór maty do treningu pozwoli nam oddać się sportowej pasji i doskonalić nasze umiejętności. Wybierając odpowiednią matę do ćwiczeń, dobrze zwrócić uwagę na to, żeby była ona produktem elastycznym, który bez problemu będziemy mogli spakować i ukryć tak, żeby nie rzucała się w oczy jako główny element wystroju naszego mieszkania. Jeśli poszukujesz dla siebie idealnej maty, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, to koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy i poznaj naszą ofertę.

Leave your comment