Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • owenucijamzun
  http://fjksldhyaodh.com/ - Imidiw Iinuva...
 • owenucijamzun
  http://fjksldhyaodh.com/ - Imidiw Iinuva...
 • Kamil
  Co do terapii ciepła i zimna to są masażery z...
 • MelvinFub
  казино онлайн попул¤рное
 • JessenuH
  hellou, we have win-win sports bets...

Tagi bloga

Nie ma tagu
Uchwyty do pompek - jak na nich ćwiczyć?
25
lis
0
admin admin Blog Home
Uchwyty do pompek - jak na nich ćwiczyć?

Uchwyty do pompek są sprzętem genialnym w swojej prostocie. Dzięki temu, jak zostały zaprojektowane, pozwalają na to, żeby wykonywane ćwiczenie było dużo bardziej efektywne niż w wersji podstawowej. Pompki na uchwytach dają nam możliwość pogłębienia fazy ruchu, przez co mięsień piersiowy bardziej się rozciąga, a my możemy ćwiczyć w pełnym zakresie. Pozwala nam to na osiąganie lepszych wyników sylwetkowych, a dodatkowo chroni przed ewentualną kontuzją w przyszłości, ponieważ mięśnie i ścięgna są wzmacniane w zgodzie ze swoją naturalną funkcjonalnością. W tym artykule omówimy sobie wszystkie aspekty dotyczące tego jak uchwyty do pompek mogą zostać wykorzystane w naszym treningu.

Co dają uchwyty do pompek?

Tak jak wspomnieliśmy na początku, uchwyty na pompki pozwalają wydłużyć fazę ruchu w trakcie opuszczania ciała podczas uginania ramion. Dzięki temu każda pompka jest bardziej efektywna, ponieważ wykonujemy większą pracę. Podczas standardowej pompki, nasz ruch jest ograniczony ze względów anatomicznych. Poniżej pewnego ruchu nie możemy już zejść, ponieważ nasza klatka i twarz zaczynają witać się z nawierzchnią, na której ćwiczymy. Dodatkowo pozycja nadgarstka w trakcie wykonywania klasycznej wariacji tego ćwiczenia jest nienaturalna. Można więc powiedzieć, że wykonując klasyczne pompki, jesteśmy bardziej narażeni na kontuzje.

Pompki na uchwytach - efekty.

To prawda, że uchwyty na pompki są w stanie zapewnić nam lepsze efekty. Tor ruchu nie jest ograniczony i ryzyko kontuzji jest mniejsze. Dlatego świetnie sprawdzą się zarówno dla osób, które są początkujące, jak i tych, które mają już pewien staż treningowy. Pompki na uchwytach i efekty, które dają, sprawiły, że jest to dość popularny gadżet, który w przeciwieństwie do wielu mocno promowanych produktów z branży fitness, jest naprawdę skuteczny. Jeśli planujesz zamówić uchwyty na pompki, to koniecznie poznaj naszą ofertę.

Uchwyty do pompek - ćwiczenia jakie można wykonywać.

Z ręką na sercu, można przyznać, że praktycznie wszystkie wariacje pompki klasycznej znajdą odzwierciedlenie z wykorzystaniem tego sprzętu. Uchwyty do pompek i ćwiczenia, jakie można z ich pomocą wykonać, otwierają nam drogę do znacznie bardziej zaawansowanych treningów. Z racji podwyższenia, jakim charakteryzuje się uchwyt sprzętu, możemy spróbować swoich sił, wykonując wiele figur ze świata kalisteniki, takich jak, chociażby L-Site czy stanie na rękach. Wielofunkcyjny uchwyt do pompek pozwala na treningi z różnym rozstawem ramion, to znaczy, że mamy możliwość angażowania mięśni pod różnym kątem. Daje nam to opcję na wzmocnienie mięśni w różnych pozycjach i sprawia, że staną się one silniejsze i bardziej odporne na ryzyko kontuzji.

Uchwyty do pompek - jakie wybrać?

Na rynku są dostępne różne opcje zakupowe. Uchwyty do robienia pompek przede wszystkim powinny być trwałe, tak, żeby żaden element konstrukcyjny nie odpadł w trakcie wykonywania przez nas ćwiczenia. Warto zadbać o to, żeby mocowania, na których trzymamy dłonie, zostały zabezpieczone pianką neoprenową. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia odcisków na dłoniach i uczyni trening bardziej komfortowym. Uchwyt do robienia pompek powinny być niewielki i łatwe w montażu. Jest to bardzo ważne, kiedy zamawiamy produkt do wykorzystania w domowych warunkach, gdzie nie chcemy eksponować całego, zgromadzonego przez nas sprzętu. Koniecznie musimy też pamiętać o sprawdzeniu informacji dotyczących tego, z jaką wagą radzi sobie produkt. W przypadku uchwytu w naszym sklepie internetowym, jest to 200 kg.

Uchwyty do robienia pompek, możemy podzielić na dwie kategorie - są to uchwyty klasyczne, oraz deski. Jeśli chodzi o różnice między produktami, to tak naprawdę zasada działania w obu przypadkach jest dokładnie taka sama. Różnica polega jedynie na tym, że deski mogą odgrywać rolę bardziej interaktywną, ponieważ mają na swojej powierzchni specjalne wzory, na których możemy zamontować uchwyty w taki sposób, aby odpowiadały konkretnej wariacji ćwiczenia.

Czy uchwyty do pompek są bezpieczne?

Jak najbardziej. Cała konstrukcja zakłada zminimalizowanie ryzyka wystąpienia jakiejkolwiek kontuzji. Wielofunkcyjny uchwyt do pompek pozwala na bardziej naturalne ułożenie nadgarstka w trakcie ćwiczeń, to czyni go gadżetem bardzo bezpiecznym. Uchwyty do pompek i ćwiczenia na nich wykonywane powinny być jednak poprzedzone rozgrzewką i właściwą aktywacją. Podnosząc temperaturę ciała przed treningiem i wykonując serię wymachów dynamicznych, sprawiamy, że ćwiczenia nie wiąże się z nadmiernym ryzykiem.

Czy warto kupować uchwyty do pompek?

Pompki na uchwytach mogą wpłynąć na znaczącą poprawę efektywności naszego treningu. Przekłada się to automatycznie na lepsze osiągnięcia sylwetkowe i zmniejszenie ryzyka kontuzji podczas wykonywanych treningów. Uchwyty do pompek są bardzo prostym, ale niesamowicie praktycznym rozwiązaniem. W naszym sklepie może zamówić produkt za mniej niż 20 zł - przekonaj się sam. Jest to bardzo mała inwestycja w porównaniu z tym, jak wiele korzyści nam zapewni. Uchwyty do pompek są w stanie fantastycznie urozmaicić trening i obronić nas przed pojawieniem się rutyny w trakcie ćwiczeń. Dzięki temu dłużej utrzymamy ciągłość w naszych treningach i dzięki temu wypracujemy lepsze rezultaty.

Uchwyty do pompek - jak na nich ćwiczyć - podsumowanie

Jeśli zależy nam na jak najlepszych i najbezpieczniejszych efektach, to uchwyty do robienia pompek stanowią fantastyczne rozwiązanie. Dzięki nim możemy zabezpieczyć się przed kontuzją oraz lepiej wykorzystać potencjał klasycznego ćwiczenia, jakim są zwykłe pompki. Rozwój sylwetki powinien iść w parze z zachowanie pełnej sprawności, dlatego bardzo istotne jest to, żeby dbać o kondycję naszych ścięgien, mięśni i stawów. Uchwyt do robienia pompek jak najbardziej daje nam taką możliwość, ponieważ gwarantuje większy zakres ruchu w trakcie wykonywania ćwiczenia. To pozwala nam pełne rozciągnięcie mięśnia i jego prace w całym zakresie. Umożliwia nam to zachowanie sprawności na długie lata. Jeżeli planujesz urozmaicić swoje treningi domowe i robić pompki bardziej efektywnie, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą produktów, które dadzą Ci taką możliwość.

Leave your comment