Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • MikhailRE
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Ukrainy....
 • Davidreona
  That means you'll get the idea some fresh features...
 • MixailR
  Czesc. Jestem prywatnym specjalista z Ukrainy,...
 • skyreveryshorp
  Prague Private Jet Challenger 350 - more...
 • Dorabotkasaytovn
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Kijowa....

Tagi bloga

Nie ma tagu
Rower stacjonarny - jak zacząć na nim ćwiczyć?
25
lis
0
admin admin Blog Home
Rower stacjonarny - jak zacząć na nim ćwiczyć?

Regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca oraz wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych. Mając to na uwadze, powinniśmy regularnie uprawiać sport. Najlepszą formą aktywności byłyby spacery lub jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Niestety z uwagi na zbyt dużą ilość obowiązków, a czasami też ze względu na lenistwo, nie chce nam się opuszczać domu i wolimy zostać w ciepłym mieszkania, czytając książkę czy też oglądając telewizję.

Ćwiczenia na rowerku stacjonarnym mogą być rozwiązaniem tego problemu. Nie jesteśmy uzależnienie od panującej na zewnątrz temperatury, oraz możemy trenować przed telewizorem. Trening na rowerze stacjonarnym to coś, o czym myśli wiele osób. W tym artykule opiszemy, na co zwrócić szczególną uwagę przed wyborem właściwego modelu oraz jak zacząć ćwiczyć.

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym - jaki model warto wybrać?

Decydując się na wybór właściwego urządzenia, przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę wygodę, jaką ono gwarantuje. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym trwają średnio 20-30 minut. Jeśli siodełko, na którym mamy być w tym czasie okaże się niewygodne, będziemy mieli pretekst, żeby zrezygnować z naszego postanowienia. Brak regularności sprawi, że nasz rower z czasem przemieni się w wieszak na ubrania lub skończy zapomniany w piwnicy. Takiej ewentualności lepiej uniknąć. Zwłaszcza że efekty jazdy na rowerku stacjonarnym potrafią być naprawdę zadowalające. Jeśli szukasz sprawdzonych modeli, to koniecznie poznaj naszą ofertę.

Specjaliści otwarcie mówią o tym, że jedna sesja treningowa pozwala nam spalić od 300 do 700 kcal. Oczywiście wszystko zależy od naszej wagi i tego, z jaką prędkością planujemy pedałować. Jeśli jednak treningi będą systematyczne, to w połączeniu z właściwie zbilansowaną dietą możemy schudnąć nawet kilka kilogramów w skali miesiąca.

Ile powinien trwać trening na rowerze stacjonarnym?

Wszystko zależy od tego jak intensywny będą ćwiczenia. Przykładowo, interwałowy trening na rowerze może trwać 20 minut i być bardziej efektywny od 40-minutowej sesji w bardzo powolnym tempie. Prawda jednak jest taka, że w przypadku treningów cardio najważniejsza jest systematyczność. Nie sztuką jest wskoczyć jednorazowo na rower stacjonarny, żeby trening trwał 2 godziny. Oczywiście, jeśli będziemy pedałować wystarczająco szybko, to spalimy sporo kalorii, natomiast jeden trening w skali miesiąca nie da nam żadnych widocznych efektów. Lepiej zadbać o systematyczność i przeznaczyć sobie na trening na rowerze 20 minut każdego dnia. Taka decyzja zaowocuje już w pierwszym miesiącu spadkiem wagi i obwodu w pasie.

Na czym polega trening interwałowy na rowerze stacjonarnym?

Wspomnieliśmy wcześniej o treningu interwałowym. Jest to forma aktywności, którą możemy wykonać podczas ćwiczenia na rowerku stacjonarnym. Trening interwałowy polega na tym, że wykonujemy go przez 25 minut maksymalnie 2 lub 3 razy w tygodniu. Taka forma aktywności jest promowana jako jeden z najlepszych sposobów na szybsze i skuteczniejsze spalanie kalorii. Trening na rowerze stacjonarnym powinniśmy podzielić w taki sposób, żebyśmy w ciągu niego mieli przestrzeń na 5-6 interwałów. Każdy z nich powinien trwać maksymalnie przez 2 minuty. Podczas tej aktywności, poruszamy się możliwie najszybciej, jak potrafimy. Chodzi o to, żeby utrzymać 60-70% naszego maksymalnego tętna. Następnie zwalniamy i uspokajamy oddech. Nie robimy przerw od ćwiczenia na rowerku stacjonarnym. Po prostu jedziemy wolniej do następnego interwału. Proces powtarzamy 5-6 razy w ciągu 25 minut.

Ile kosztuje rower stacjonarny?

Wszystko uwarunkowane jest od klasy produktu, jaki planujemy zamówić. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty, których ceny wahają się od 349,9 do 799,9 zł — sprawdź sam. Natomiast mamy bardzo konkurencyjne stawki. W przypadku niektórych sklepów internetowych trzeba liczyć się z kwotami od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym powinny być dla nas wygodne, ponieważ obniża to ryzyko przerwania systematycznej pracy. Z tego powodu lepiej nie oszczędzać na zakupie i nie sięgać po najtańsze modele. Efekty jazdy na rowerku stacjonarnym będą towarzyszyły nam przez całe życie, jeśli będziemy robili to systematycznie. Dlatego jednym z najczęściej wybieranych produktów w naszym sklepie jest rower spinningowy. Cieszy się tak dużą popularnością, ponieważ trening na nim jest bardzo komfortowy. Dodatkowo ma ogrom funkcji, które pozwalają na efektywne wykorzystywanie sprzętu. Jedną z ciekawszych opcji jest wgrywanie własnych tras, do których urządzenie dostosowuje opór pedałów w trakcie jazdy.

Ceny produktów idą mocno w parze z jakością urządzeń. Z tego powodu koniecznie musimy postanowić czy jesteśmy zdecydowani na systematyczne treningi. Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ regularne uprawianie sportu pozwala zminimalizować szanse wystąpienia zawałów serca czy też udarów mózgu. Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym mogą uchronić nas również przed cukrzycą czy innymi chorobami, które w naszym społeczeństwie stają się coraz bardziej powszechne.

Rower stacjonarny - jak zacząć na nim ćwiczyć - podsumowanie.

Decydując się na systematyczną aktywność fizyczną, otwieramy sobie drogę do dużo lepszego życia. Rower stacjonarny i treningi, które będziemy na nim wykonywać, pozwalają uchronić się nie tylko przed nadwagą, ale również wieloma chorobami wynikającymi z tego, jaki tryb życia prowadzimy. Najlepszą formą aktywności są krótkie, codzienne treningi, które budują w nas nawyk. Dzięki temu możemy poświęcić na trening na rowerze jedynie 20-30 minut dziennie i mieć fantastyczne rezultaty. Kluczem do zadbanej sylwetki i utraty wagi są systematyczność i zdrowy tryb życia. Ceny sprzętów stacjonarnych są dość mocno zróżnicowane, jednak możemy trafić na naprawdę dobre produkty warte swojej ceny, jak przykładowo te dostępne na naszej stronie. Z intensywnością treningów na rowerze nie warto przesadzać. Lepszym rozwiązaniem jest regularność, do której serdecznie zachęcamy.

Leave your comment