Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • skyreveryshorp
  Prague Private Jet Challenger 350 - more...
 • Dorabotkasaytovn
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Kijowa....
 • Golovlevs
  Czesc. Zajmujemy sie pomoca zwierzetom dotknietym...
 • AMIN HASSAN
  I am AMIN HASSAN, a broker with a link to high...
 • DwayneCrift
  I suffered with searing agonizing tendonitis in both...

Tagi bloga

Nie ma tagu
Bezpieczne łóżeczko turystyczne - 3 kluczowe elementy
13
lis
0
Kamil Poter Blog Home
Bezpieczne łóżeczko turystyczne - 3 kluczowe elementy

Najpiękniejsze Święta w roku tuż tuż. Zaledwie miesiąc dzieli nas od ubierania choinki, gotowania, pieczenia i rozdawania prezentów.

Każdy rodzic, który podróżował kiedykolwiek ze swoją pociechą, zdaje sobie sprawę z tego, jak wymagające bywa to zadanie. Trzeba bowiem zadbać o wiele, zupełnie różnych elementów. Intensywny czas podróżowania przypada, chociażby na okres świąteczny czy wakacyjny. Krótkie i długie wyprawy z dziećmi to nie lada wyzwanie, zwłaszcza z tymi najmniejszymi, którym trzeba zapewnić wygodę i warunki w każdym miejscu. Dotyczy to przede wszystkim snu. Fantastycznym rozwiązaniem są łóżeczka turystyczne, które jak sama nazwa wskazuje — są produktami przenośnymi. Na co zwrócić uwagę, żeby kupić bezpieczny i funkcjonalny wariant? Zastanawiasz się nad tym, jakie łóżeczko najlepiej wybrać dla swojego dziecka? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego nie tylko jakie łóżeczko turystyczne wybrać, ale i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Zapraszamy.

Punkt 1 - Bezpieczne łóżeczko turystyczne

Na co zwrócić uwagę kupując łóżeczko turystyczne? Przede wszystkim na to, czy mamy do czynienia z bezpiecznym produktem. Ten aspekt jest równie istotny dla samych rodziców, jak i dla dobrych producentów. Najważniejszym elementem każdego łóżeczka jest stabilność. Koniecznie więc sprawdź, z jakiego materiału jest wykonane. W podjęciu decyzji powinny pomóc Ci atesty. Jeśli łóżeczko turystyczne je posiada, znaczy, że wykonane jest zgodnie z przepisami, a co za tym idzie - jest bezpieczne. Dobrze, jeśli spełnia europejskie normy EN-71 oraz EN-76. Wówczas spokojnie możesz rozważyć jego zakup.

Przyjrzyj się także samemu wykończeniu - czy np. łóżeczko nie ma ostrych kantów, które zwiększają prawdopodobieństwo urazu u dziecka.

Kolejna rzecz to suwak, który pełni wiele przydatnych funkcji. Pozwala rodzicom na łatwe wyjęcie niemowlaka przez boczną ściankę, a do tego ułatwia prawidłowe ułożenie dziecka w czasie snu. W przypadku kilkulatków daje im z kolei dużą swobodę - mogą wchodzić i wychodzić, kiedy mają na to ochotę. W tym wypadku ważne jest położenie zamka. Lepiej, aby był wszyty zapinką na zewnątrz. To uniemożliwi dziecku samodzielne otworzenie, a Tobie zapewni większą kontrolę.

Punkt 2 - Wygoda

Zastanawiając się nad tym, jakie łóżeczko turystyczne wybrać dla dziecka, należy pamiętać o tym, że to wyposażenie powinno zachwycać nie tylko swoją wysoką jakością wykonania, ale i komfortowym wykończeniem. W końcu takie łóżeczko ma być komfortowe zarówno dla samej pociechy, jak i dla jego rodzica! Zwróć zatem uwagę na materac, ponieważ komfort i wygoda w dużej mierze zależą właśnie od niego. Jeśli materac jest w komplecie z łóżeczkiem, to świetnie. Niestety jednak warto pamiętać, że większość tego typu produktów posiada tylko podkładkę, dlatego warto zapewnić dodatkowy, miękki materacyk. Ważny jest również jego rozmiar. Standardowy 120x60 cm zapewni Ci pełną swobodę wyboru.

Wybierając naprawdę bezpieczne łóżeczko turystyczne, obowiązkowo przyjrzyj się innym, a najlepiej wszystkim udogodnieniom. Najważniejsze z nich to waga i rozmiary. Łóżeczko turystyczne będziesz przewozić, zatem powinno być stosunkowo lekkie - najlepiej do 10 kg, a po złożeniu musi zmieścić się w bagażniku. Zwróć uwagę, czy produkt posiada także torbę transportową. Wygodny dodatek, który znacznie ułatwia przenoszenie. Bez takiej torby trudno będzie Ci dopasować odpowiedni pokrowiec.

Niezwykle ważny jest także sposób rozkładania danego łóżeczka. Sprawdź, czy nie będziesz musiał męczyć się godzinami za każdym razem, gdy będziesz chciał położyć malucha spać. Bardzo przydatnym i ułatwiającym użytkowanie łóżeczka gadżetem są również kółka. To właśnie one pozwalają na wygodne i szybkie przestawianie łóżeczka w dowolne miejsce. To opcja przydatna także, gdy łóżeczko turystyczne wykorzystywane jest w domu, jako swego rodzaju kojec dla dziecka. Tutaj jednak musimy wrócić na chwilę do bezpieczeństwa - kółka powinny mieć blokadę hamulcową, która uniemożliwia samodzielne przesuwanie przez malucha.

Punkt 3 - Dopasowanie

Znajdź właściwe dla swojego dziecka łóżeczko turystyczne. Na co zwrócić uwagę dodatkowo? Oferta łóżeczek turystycznych jest olbrzymia, różnią się nie tylko wielkością i kolorem, ale też wyposażeniem. Moskitiera, przewijak, zabawki, nakładka z dodatkowymi przegrodami na niezbędne rzeczy, jak pieluchy, kremy, oliwki itp. - dodatki te spotkać można w różnych konfiguracjach. Oczywiście wpływają na cenę, dlatego warto przemyśleć ich zakup. Tym bardziej że zajmują miejsce w bagażniku i prawdopodobnie wielu z nich nie wykorzystasz. Wystarczy pomyśleć o przewijaku - funkcjonalny oczywiście, jednak zajmuje dużo cennego miejsca. Tymczasem prawdopodobnie i tak pieluszki zmieniać będziesz na najbliższym łóżku.

Z tego i innych, wcześniej wymienionych powodów, zachęcamy do przemyślanych zakupów. Wtedy łóżeczko turystyczne będzie dobrą inwestycją.