Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • owenucijamzun
  http://fjksldhyaodh.com/ - Imidiw Iinuva...
 • owenucijamzun
  http://fjksldhyaodh.com/ - Imidiw Iinuva...
 • Kamil
  Co do terapii ciepła i zimna to są masażery z...
 • MelvinFub
  казино онлайн попул¤рное
 • JessenuH
  hellou, we have win-win sports bets...

Tagi bloga

Nie ma tagu
Roller do masażu – jaki wybrać?
5
May
0
admin admin Blog Home
Roller do masażu – jaki wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka skutecznych i dostępnych rozwiązań, które pomogą im w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym z popularnych narzędzi, które zdobywają uznanie wśród miłośników fitnessu, jest roller do masażu. Decydując się na zakup rollera do masażu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów, które pozwolą Ci wybrać najlepszy model.

Twardość

Rollery do masażu występują w różnych stopniach twardości. Wybór odpowiedniej twardości zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z masażem mięśni przy użyciu rollera, warto wybrać model o niższej twardości. Pozwoli to na stopniowe przyzwyczajenie się do masażu, bez ryzyka nadmiernego obciążenia mięśni. Dla osób, które szukają głębszego masażu, dobrym wyborem będą rollery o wyższej twardości.

Wielkość

Rollery do masażu mięśni dostępne są w różnych rozmiarach. Standardowe modele mają zwykle długość około 30-45 cm, co pozwala na komfortowe użytkowanie zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Istnieją również mniejsze rollery, idealne do zabrania na trening czy w podróż. Wybierając odpowiedni rozmiar, warto rozważyć, do jakich partii mięśniowych będziesz używać rollera oraz gdzie będziesz go używać.

Kształt

Rollery do masażu mięśni występują w różnych kształtach, od prostych wałków po modele z wypustkami czy rowkami. Wałki o gładkiej powierzchni są świetne dla początkujących i pozwalają na delikatny, ale skuteczny masaż. Warto zwrócić uwagę na modele z wypustkami, które oferują bardziej precyzyjny masaż i potrafią dotrzeć do głębszych partii mięśni.

Materiał

Roller do masażu mięśni może być wykonany z takich materiałów jak pianka EVA, polipropylen czy termoplastyczny elastomer (TPE). Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Pianka EVA jest lekka, trwała i dobrze amortyzuje, ale jest mniej wytrzymała. Polipropylen charakteryzuje się dużą wytrzymałością i twardością, ale jest nieco cięższy. TPE to elastyczny, trwały i przyjazny dla środowiska materiał, który łączy zalety pianki EVA i polipropylenu.

Działanie terapeutyczne

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości terapeutyczne rollera do masażu mięśni. Niektóre modele posiadają funkcję wibracji, która może przyczynić się do lepszego rozluźnienia mięśni i szybszej regeneracji po wysiłku. Inne rollery mogą mieć wbudowane elementy, takie jak piłki masujące, które umożliwiają jeszcze precyzyjniejsze docieranie do konkretnych punktów na mięśniach.

Roller do masażu – rodzaje i zastosowania

Aby dobrze wybrać roller do masażu mięśni, warto poznać dostępne na rynku rodzaje i zastosowania poszczególnych modeli. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze typy rollera.

Gładki roller

Jest to podstawowy i najbardziej popularny typ rollera. Wykonany zazwyczaj z pianki EVA lub polipropylenu, o gładkiej powierzchni, świetnie sprawdzi się dla początkujących użytkowników. Umożliwia delikatne rozluźnienie mięśni i poprawę elastyczności.

Roller z wypustkami

Posiada powierzchnię z wypustkami lub guzkami, które umożliwiają bardziej precyzyjny i głęboki masaż. Ten rodzaj rollera jest idealny dla osób, które potrzebują większego nacisku na mięśnie, np. sportowców czy osób o dużych napięciach mięśniowych.

Roller z rowkami

To typ rollera ze specjalnymi rowkami, które pomagają docierać do trudno dostępnych miejsc, takich jak mięśnie przykręgosłupowe. Dzięki temu możemy skuteczniej masować te obszary i łatwiej rozluźnić napięte mięśnie.

Roller w kształcie litery S

Ten nietypowy kształt sprawia, że roller doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała, co pozwala na precyzyjne masowanie trudno dostępnych obszarów, takich jak boczne mięśnie czy mięśnie biodrowo-lędźwiowe.

Piłka masująca

Choć nie jest to klasyczny roller, warto wspomnieć o piłkach masujących, które są doskonałym uzupełnieniem dla tradycyjnych wałków. Pozwalają na skupienie się na punktach spustowych oraz miejscach, do których trudno dotrzeć za pomocą rollera.

Jak korzystać z rollera do masażu?

Aby w pełni wykorzystać potencjał rollera do masażu i cieszyć się jego korzyściami, warto poznać podstawowe zasady i techniki użytkowania tego przyrządu.

Przed rozpoczęciem masażu upewnij się, że roller jest czysty. Jeśli to konieczne, przemyj go wilgotną szmatką. Zadbaj również o wygodne miejsce do ćwiczeń, na przykład na macie do jogi.

Aby skutecznie masować mięśnie, przyłóż roller do odpowiedniego miejsca na ciele. Zaczynaj od większych grup mięśniowych, takich jak uda, łydki, plecy czy pośladki. Pamiętaj, aby unikać masowania stawów i kości.

Zacznij delikatnie przesuwać ciało w przód i w tył, tak aby roller przemieszczał się wzdłuż masowanego mięśnia. Stosuj nacisk, który jest komfortowy dla Ciebie i pozwala na skuteczne rozluźnienie mięśni.

Masaż jednej partii mięśni powinien trwać około 30-60 sekund. W zależności od potrzeb można powtórzyć masaż kilka razy, jednak warto pamiętać o tym, aby nie trwał on zbyt długo, by nie podrażnić mięśni. Po zakończeniu masażu pozwól mięśniom się zrelaksować.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, korzystaj z rollera do masażu regularnie. Możesz włączyć masaż do swojej codziennej rutyny ćwiczeń lub wykonywać go kilka razy w tygodniu. Pomogą Ci w tym maty do akupresury i masażery dostępne w szerokiej ofercie sklepu Sternhoff.

Leave your comment