Kategorie blogów

Ostatnie komentarze

 • MikhailRE
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Ukrainy....
 • Davidreona
  That means you'll get the idea some fresh features...
 • MixailR
  Czesc. Jestem prywatnym specjalista z Ukrainy,...
 • skyreveryshorp
  Prague Private Jet Challenger 350 - more...
 • Dorabotkasaytovn
  Witam, jestem prywatnym specjalista z Kijowa....

Tagi bloga

Nie ma tagu
Kółko do ćwiczeń - jak go używać, żeby mieć efekty?
25
lis
0
admin admin Blog Home
Kółko do ćwiczeń - jak go używać, żeby mieć efekty?

Dbanie o aktywność fizyczną jest jednym z niezbędnych elementów zachowania długowieczności oraz sprawność. Niestety, czasy, w jakich żyjemy, są dość szalone, przez co brakuje nam doby, na wizyty na siłowni, zajęcia fitness czy jogging. Rozwiązanie może być własna domowa siłownia, którą możemy wyposażyć z pomocą kilku niewielkich produktów. Jednym z ciekawszych urządzeń jest kółko do ćwiczeń . Ab wheel , bo tak profesjonalnie nazywa się przyrząd, umożliwia nam zbudowanie silnych mięśni brzucha, a także potrafi mieć zbawienny wpływ dla osób, które skarżą się na bóle pleców w odcinku lędźwiowym. W tym materiale omówimy sobie, w jaki sposób wykorzystywać kółko do ćwiczeń , żeby mieć jak najlepsze efekty.

Jak działa kółko do ćwiczeń?

Konstrukcja urządzenia jest banalnie prosta. Kółko do ćwiczeń brzucha składa się z kółka — jak sama nazwa wskazuje, oraz uchwytu, na którym opieramy dłonie w trakcie wykonywania treningu. Zasada działania ab wheel’a polega na tym, że wymusza on na nas zachowanie równowagi. Żeby było to możliwe, musimy mocno napiąć mięśnie brzucha, a także wszystkie pozostałe partie mięśniowe, które oplatają nas w pasie. Prawdą jest, że ćwiczenia z kółkiem bardzo mocno angażują wszystkie mięśnie stabilizujące, dzięki czemu wzmacniamy nie tylko nasz sześciopak, ale również mięśnie dna miednicy, głęboki mięsień przykręgosłupowy, a także mięśnie skośne. Wzmocnienie naszego korpusu zmniejsza występowanie bólu kręgosłupa, dlatego kółko do ćwiczeń brzucha, bywa wykorzystywane podczas rehabilitacji.

Jakie kółko do ćwiczeń wybrać?

To jakie kółka do ćwiczeń sprawdzą się najlepiej, będzie kwestią dość indywidualną. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowanymi osobami jesteśmy, jeżeli chodzi o sport. Osoby początkujące powinny wybrać model, w którym kółko na brzuch wykonane jest z dwóch okręgów. Ułatwia to zachowanie stabilizacji i jest lżejszym wariantem dość wymagającego ćwiczenia. Osoby bardziej zaawansowane mogą wybrać kółko na brzuch w opcji bardziej klasycznej, składające się z jednego okręgu, np. takie, jak to dostępne w naszym sklepie internetowym. Zostaje jeszcze kwestia osób zaawansowanych. W takich przypadkach polecamy ab wheel w możliwie najcieńszej wersji. Dzięki temu zachowanie równowagi będzie wymagało od nas dużego skupienia i wymuszało mocne spięcie wszystkich mięśni. Kółka do ćwiczeń dla osób zaawansowanych są zwykle dość wysokie, ale za to bardzo wąskie. Dobór sprzętu powinien być uwarunkowany Twoimi możliwościami oraz stażem treningowym.

Czy kółko do ćwiczeń pomaga schudnąć?

W tym miejscu musimy obalić pewien mit. Nawet najlepsze kółko do ćwiczeń mięśni brzucha nie doprowadzi do tego, że tkanka tłuszczowa zacznie znikać w błyskawicznym tempie. Jeśli trenujemy po to, żeby schudnąć, musimy pamiętać o tym, żeby na naszym talerzu gościł ujemny bilans kaloryczny. Ćwiczenia na kółku czy też z wykorzystaniem jakiegokolwiek innego urządzenia, nie przyniosą nam wymarzonych rezultatów, jeśli nie zatroszczymy się o dietę.

Zasady odżywiania dla osób trenujących są dość proste. Jeżeli chcesz schudnąć, to jedz mniej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Planując przytyć, np. budując masę mięśniową, musisz jeść więcej, ponieważ organizm potrzebuje materiałów do budowy mięśni. Wszelkiego rodzaju ćwiczenia schodzą na dalszy plan i stoją w kolejce zaraz za utrzymaniem właściwej diety.

Nie można jednak odejmować fantastycznym efektom, jakie idzie osiągnąć, wykorzystując kółko do ćwiczeń mięśni brzucha. To proste urządzenie w połączeniu z właściwym planem żywieniowym potrafi zbudować bardzo dobrze wyglądający kaloryfer. Ćwiczenia na kółku mają również zbawienny wpływ na samopoczucie osób, które zmagają się z bólami pleców. Ten gadżet dla entuzjastów branży fitness potrafi być świetnym lekarstwem na bóle ludzi, którzy pracują przy biurku. Możesz go nabyć w naszym sklepie internetowym - sprawdź sam.

Kółko do ćwiczeń brzucha - jaki ćwiczyć, żeby mieć efekty?

Wspominaliśmy już o efektach związanych z rozbudową mięśni brzucha oraz o działaniu terapeutycznym, które łagodzi bóle pleców. Aby osiągnąć omawiane rezultaty, koniecznie należy wykonywać dane ćwiczenie poprawnie, ponieważ dzięki temu poprawa pojawi się możliwie najszybciej. Kółko do ćwiczeń brzucha powinniśmy wykorzystywać, będąc w klęku podpartym. Obie dłonie mają być oparte na sprzęcie, a następnie musimy wyciągnąć ab wheel przed siebie i prowadzić go tak długo, jak będziemy w stanie utrzymać równowagę.

Początkowo to zadanie może wydawać się trudnym. Jeśli natomiast będziemy regularnie wykonywać ćwiczenia na kółku, to powinniśmy dojść do takiej sytuacji, w której nasza twarz zbliża się do podłogi do tego stopnia, że jesteśmy w stanie dotknąć nosem do ziemi. Oczywiście ćwiczenie musimy wykonywać bardzo ostrożnie i uważać na to, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Nie powinniśmy również podchodzić do zadania ze zbyt dużą ambicją. Ćwiczenia z kółkiem powinny być wykonywane w miarę naszym możliwości i nie powinniśmy przesadnie szarżować, ponieważ dość łatwo możemy stracić równowagę. Ważne jest więc, żeby pamiętać o utrzymaniu kontroli ciała w możliwe jak najbardziej stabilnej pozycji. Ćwiczenia powinny być wykonywane powoli oraz bardzo dokładnie.

Kółko do ćwiczeń - jak go używać, żeby mieć efekty - podsumowanie.

Na zakończenie warto podkreślić, że kółko do ćwiczeń jest fantastycznym urządzeniem. Pozwala ono nie tylko zbudować silne i wystające mięśnie brzucha, ale również wzmocnić nasze plecy, eliminując bóle i zaburzenia postawy. Bardzo dobrze sprawdza się nie tylko na siłowniach i klubach fitness, ale również przy treningach w domowym zaciszu. Jeśli kupujemy ab wheel z myślą o tym, żeby pozbyć się dodatkowych kilogramów, to musimy mieć na uwadze fakt, że oprócz treningów do naszej codziennej rutyny musi zagościć również dieta. Dzięki temu efekty będą kilkukrotnie lepsze i nasi znajomi oraz rodzina od razu zauważą i będą chwalić to, jakie niesamowitej przemiany daliśmy radę dokonać. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojej rutyny treningowej kółko do ćwiczeń, to koniecznie poznaj ofertę naszego sklepu.

Leave your comment